Do kiedy potrwa remont ul. Przybyszewskiego?

  Do kiedy potrwa remont ul. Przybyszewskiego?

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kiedy zakończy się remont ul. Przybyszewskiego? Nie wiadomo. Ponoć Zarząd Dróg i Transportu nadal prowadzi w tej sprawie negocjacje z wykonawcą robót. Trudno jednak uwierzyć, że remont torów miałby się zakończyć w ciągu dwóch tygodni, bo koniec czerwca to termin wyznaczony przez ZDiT na zakończeniu robót.
  Kiedy zakończy się remont ul. Przybyszewskiego? Nie wiadomo.

  Kiedy zakończy się remont ul. Przybyszewskiego? Nie wiadomo. ©Łukasz Kasprzak

  Nie przebudowano jeszcze skrzyżowania Tatrzańska - Przybyszewskiego. Żeby je poszerzyć, burzono budynek stojący tuż przy skrzyżowaniu.

  - Pustostan zburzono, by wybudować pas do prawoskrętu z Przybyszewskiego w Tatrzańską - wyjaśnia Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w ZDiT.

  Zanim drogowcy położą asfalt, najpierw muszą wykonać podbudowę jezdni. Jeżeli zostanie ona wykonana z betonu, to schnie on kilka tygodni. Czy nie jest to argument do przesunięcia terminu zakończenia robót? - Wciąż trwają rozmowy dotyczące przedłużenia terminu prac na Przybyszewskiego - mówi Jacek Sarzało.

  Oprócz wymiany torów i korekty układu drogowego przebudowa skrzyżowania Przybyszewskiego - Tatrzańska obejmuje też usunięcie kolizji sieci teletechnicznych i energetycznych oraz przebudowę sygnalizacji. Kiedy będzie ono przejezdne? Nie wiadomo.

  Na razie remont torów na ul. Przybyszewskiego zwiększa korki na skrzyżowaniu Rydza-Śmigłego z Milionową. Kilka miesięcy temu umożliwiono na nim lewoskręt w stronę Carrefoura, bo poprowadzono tam objazd zamkniętego odcinka Przybyszewskiego.
  Lewoskręt ułatwia specjalnie ustawiona sygnalizacja, co wydłuża oczekiwanie na zielone światło tym kierowcom, którzy jadą al. Rydza-Śmigłego na wprost.

  Chociaż w sobotę zmieniła się organizacja ruchu na Przybyszewskiego, dzięki której można zrezygnować z objazdu przy hipermarkecie, z lewoskrętu na skrzyżowaniu Rydza-Śmigłego i Milionowej na razie nie zrezygnowano.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiedy sie skończy?

  gm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 30

  Wtedy sie skończy jak wszystko bedzie zrobione. Negocjacje nic nie pomogą. Jeżeli podpisuje sie umowę dopuszczajaca przesuniecie terminu zakończenia inwestycji to praca idzie na luziku.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 23

  Z reszta w tym wypadku pracownicy sa na tej budowie i to w duzej liczbie.To jedyna inwestycja mi znana ktora rzeczywiscie ma opoznienia z powodu zimy. No i lepiej zeby troche duzej to robili niz...rozwiń całość

  Z reszta w tym wypadku pracownicy sa na tej budowie i to w duzej liczbie.To jedyna inwestycja mi znana ktora rzeczywiscie ma opoznienia z powodu zimy. No i lepiej zeby troche duzej to robili niz zeby potem wszystko zaczelo odpadaczwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo