Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do Łodzi przyjadą młodzi curlerzy z całego kraju. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Fot. Polska Organizacja Sportowa
Juniorzy młodsi powalczą o medale w curlingu. Do Łodzi przyjadą młodzi curlerzy z całego kraju, aby rywalizować o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych.

W piątek i w sobotę (15-16 października) na lodowisku Curling Łódź przy ul. Śnieżnej 10 swoje umiejętności zaprezentuje 9 męskich i 6 żeńskich zespołów z Gdańska, Warszowic, Świdnicy, Gliwic, Krakowa, Warszawy oraz oczywiście z Łodzi - informuje Bartosz Dzikowski, Polska Organizacja Sportowa.

W przypadku zespołów ze Świdnicy i z Krakowa będą to debiutanckie występy w tej kategorii wiekowej, zespoły ze Śląska i z Gdańska od lat nadają ton rozgrywkom juniorskim. POS Łódź reprezentować będą trzy drużyny męskie i dwie żeńskie - liczymy na dobre występy wszystkich zespołów, szczególnie na medale najbardziej utytułowanej drużyny pod wodzą Kacpra Dyderskiego, która bronić będzie tytułu mistrzów Polski juniorów młodszych zdobytego w ubiegłym roku w Gliwicach.

W niedzielę (17 października) zawodnicy z Łodzi, Warszowic, Gdańska i Warszawy rywalizować będą w młodszej, ale również olimpijskiej konkurencji par mieszanych. 12 par rozegra trzy rundy systemem szwajcarskim, a zwycięzców turnieju poznamy około 20.00. We wszystkich konkurencjach zawodnicy rywalizować będą o medale Mistrzostw Polski, a także o punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego. Dokładny harmonogram rozgrywek i wyniki na żywo można znaleźć na stronie https://curlingevent.com/event/MPJM2021, jednak wszystkich miłośników curlingu zapraszamy do kibicowania na lodowisku - wstęp wolny.

Zawody organizuje Polska Organizacja Sportowa i Polska Federacja Klubów Curlingowych przy wsparciu Zarządu Województwa Łódzkiego.

Turniej wspierają także Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - PSE są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zakres jej odpowiedzialności określony jest w ustawie Prawo energetyczne. PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Spółka odpowiada za bilansowanie systemu elektroenergetycznego oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. Spółka udostępnia także, na zasadach rynkowych, zdolności przesyłowe dla realizacji wymiany transgranicznej. Według danych na koniec 2020 r. w posiadaniu PSE jest ponad 15 tys. kilometrów linii oraz 109 stacji energetycznych. Więcej informacji o PSE i ich działalności przeczytać można na https://raport.pse.pl/.

- Wszystkich chętnych w wieku 11-18 lat zapraszamy do grup młodzieżowych naszego klubu, prosimy o kontakt mailowy [email protected] - informuje Bartosz Dzikowski, Polska Organizacja Sportowa.
Zajęcia grup juniorskich odbywają się przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Klub 2021 oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki