Do rąk własnych

  Do rąk własnych

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zatelefonował Czytelnik. Mieszka w domu jednorodzinnym i teraz nie wie, co robić. Firma śmieciarska odebrała od niego śmieci 10 czerwca. Ostatni raz, bo śmieci były wywożone raz w miesiącu.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  - Starzy śmieciarze wywiązali się z umowy. Obowiązkiem nowej firmy będzie wywiezienie śmieci powstałych od 1 lipca. Kto wywiezie śmieci, które zgromadzę do końca czerwca, przez 20 dni? - pyta i zaznacza, że w jego przypadku śmieci nie będzie wiele, bo rodzina nie wiedzie domowego życia. Ale inni w tym czasie zapełnią nawet dwa pojemniki.

  Problem sygnalizowany przez Czytelnika to kolejny dowód na to, że ustawę śmieciową przygotowywali amatorzy z ministerstwa środowiska, zatwierdzili "fachowcy" z Sejmu i Senatu, a podpisał prezydent, niewątpliwe po konsultacji z suto opłacanymi "ekspertami".

  Co robić? - pyta Czytelnik i radzi: - Najpierw zatelefonować do urzędu miasta lub gminy.
  Jeśli tam nie udzielą rozsądnej rady, trzeba wywieźć śmieci własnym staraniem i sumptem. Trudno. Jednak w żadnym przypadku do lasu, w krzaki czy do rzeki! Jesteśmy cywilizowani. Sądzę, że stosowniejszym adresatem byłby minister, który nas śmieciowym bublem uraczył. Można też podesłać śmieci swemu posłowi za to, że nas nie uchronił przed rzeczonym bublem. Lub wysłać do Warszawy na Wiejską do Sejmu i Senatu lub do Pałacu Prezydenckiego. Oczywiście, starannie zapakowane, żeby zawartość się nie rozsypała, zanim dotrze do rąk własnych adresata. - Co pan na to? - zagadnął Czytelnik. - Co ja na to? No, nie wiem. A Państwo?
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Takie sobie pytanie

  TN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  Dlaczego ukrywacie te trzy linijki Witaszczyka? Trzeba się nieźle naszukać, żeby w końcu znaleźć. To sprawa bałaganu w gazecie czy w intencji wyćwiczenia umiejętności poszukiwawczych czytelników?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może wyślę?

  Romek Zw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

  Ja też mieszkam w domu jednorodzinnym i nawet się zastanawiałem, co zrobić z tymi śmieciami. Nie dosyć, że drożej to jeszcze dużo gorzej. Może nawet wyślę te śmieci do swojego posła z notatką "Do...rozwiń całość

  Ja też mieszkam w domu jednorodzinnym i nawet się zastanawiałem, co zrobić z tymi śmieciami. Nie dosyć, że drożej to jeszcze dużo gorzej. Może nawet wyślę te śmieci do swojego posła z notatką "Do rąk własnych". Zobaczycie, że pod nową ustawą w lasach pojawią się nowe góry śmieci. A wy?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja wyślę!

  an.na (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  Ja wyślę! Niech też mają coś z tego bałaganu, co nam zafundowali!

  Zdjęcie autora komentarza
  Komu to przeszkadzało?

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13

  Do końca czerwca br. z osiedla im. Władysława Jagiełły śmieci wywoziło MPO za 5,63 zł. od osoby. Od 1 lipca śmieci ma wywozić firma Eko Serwis z … Kutna za 16,50 zł. od osoby. Jest to wszystko...rozwiń całość

  Do końca czerwca br. z osiedla im. Władysława Jagiełły śmieci wywoziło MPO za 5,63 zł. od osoby. Od 1 lipca śmieci ma wywozić firma Eko Serwis z … Kutna za 16,50 zł. od osoby. Jest to wszystko efektem Ustawy Śmieciowej, która jak widać jest kolejnym bublem wymyślonym przez rządową Koalicję, klepniętym przez Sejm, Senat i Wielce Szanownego Pana Prezydenta RP. Specjalne podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy majstrowali przy tej bublowatej Ustawie. Dzięki tej Ustawie wiem, że śmieci to nie śmieci, lecz odpady komunalne! W praniu okaże się czy ta firma z Kutna poradzi sobie z wywózką odpadów komunalnych z całych Bałut. Najważniejszym jest to, że niezależnie od efektów pracy tejże firmy będę płaciła po 16,50 zł. od osoby. 300% podwyżka ceny to rozbój w biały dzień. Czuję się okradzioną!
  Spodziewam się, że odpady komunalne będą na moim osiedlu zalegać przed blokami. Stosowny nowy wykaz opłat ze Spółdzielni z nową stawką śmieciową już wcześniej otrzymałam. Nie ma zlituj się, nie zapłacisz, to wpadasz w długi wobec Spółdzielni. Konsekwencje ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej wobec osób zadłużonych są bardzo dolegliwe!
  I jeszcze retoryczne pytanie: KOMU TO PRZESZKADZAŁO???
  zwiń

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny