Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Do walki z koronawirusem dołączają więźniowie - szyją maseczki i kombinezony ochronne

SR
www.pixabay.com
Koronawirus w Polsce: Więźniowie szyją maseczki i odzież ochronną, która trafi m.in. do szpitali oraz placówek medycznych i samorządów. W poniedziałek ma także ruszyć produkcja środków dezynfekujących, która pozwoli na wyprodukowanie nawet 80 tysięcy litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.

Koronawirus w Polsce: Więźniowie uszyją nawet 8o0 tysięcy maseczek miesięcznie

Maseczki ochronne, kombinezony i fartuchy - te środki potrzebne do walki z koronawirusem szyją więźniowie w przywięziennych zakładach pracy.

W zakładach przywięziennych IGB Mazovia, PP RAKON, PPO Sieradz i PPW Agot więźniowie szyją teraz ok. 20 tys. maseczek w ciągu jednego dnia. - informuje ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

W akcję włączyły się także 24 zakłady karne, gdzie osadzeni w porozumieniu z lokalną społecznością szyją maseczki dla dla szpitali, placówek medycznych, samorządów, fundacji i stowarzyszeń.

To bardzo cenna pomoc, bowiem jak wynika z szacunków, w ten sposób uda się wyprodukować niemal 800 tysięcy sztuk maseczek miesięcznie.

Szycie maseczek odbywa się dodatkowo w ramach zajęć resocjalizacyjnych, terapii zajęciowej lub zajęć własnych. Materiałów dostarczają różnego rodzaju instytucje, które chcą się włączyć w działania zapobiegające rozprzestrzenianiu koronawirusa.

Więźniowie szyją maseczki oraz kombinezony ochronne. Środki trafią m.in. do szpitali

Oprócz maseczek, więźniowie produkują także kombinezony ochronne oraz fartuchy. Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe Sieradz zatrudniające ponad 90 skazanych z Zakładu Karnego w Sieradzu, produkuje dziennie ok. 350 kombinezonów ochronnych i 1200 fartuchów. Kombinezony i fartuchy szyte są dla firmy dostarczającej profesjonalne wyposażenie medyczne dla szpitali i placówek zdrowia.

Maseczki i kombinezony ochronne to nie wszystko. Więźniowie będą także produkować środki dezynfekujące

Oprócz maseczek i odzieży ochronnej, więźniowie już wkrótce będą także produkować środki dezynfekujące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 6 kwietnia, przy Zakładzie Karnym w Wołowie (woj. dolnośląskie) ruszy produkcja wspomnianego płynu.

Przy Zakładzie Karnym w Wołowie może powstać nawet 80 tysięcy litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.

Wyprodukowane przez więźniów maseczki ochronne i inne środki przekazywane są do Ministerstwa Sprawiedliwości, sądów, prokuratur, jednostek penitencjarnych, a także szpitali, placówek medycznych i fundacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki