Dobra rada emerytki

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zbigniew Wodecki, piosenkarz z Krakowa, lat 63, z niepokojem myśli o emeryturze. Żali się "Dużemu Formatowi", że kiedy przejdzie w stan spoczynku, dostanie 1400 zł. - To jest dziki kraj - nazwał Polskę, cytując klasyka - byłego ministra sportu i łódzkiego biznesmena Mirosława Drzewieckiego, o którym na razie nie wiadomo, jaką mu wyliczą emeryturę.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Dlaczego Polska to dziki kraj? - To, co się dzieje z naszymi emeryturami, to jest Trzeci Świat. Żeby starsi ludzie nie mieli co do gęby włożyć po czterech dniach od emerytury, bo muszą zapłacić za światło? - narzeka piosenkarz, który swego czasu wylansował "Chałupy welcome to" i nadal koncertuje.

  Pewnie nie zwróciłbym uwagi na dramat piosenkarza i mylne porównanie z Trzecim Światem (tam na ogół nie wypłaca się emerytur), gdyby nie spotkanie ze znajomą emerytką. - Nie ma sposobu, żeby zamienić moją emeryturę na głodową emeryturę Wodeckiego? - zapytała. I dodała: - Gdybym ja miała 1400 złotych na miesiąc, byłabym szczęśliwą bogaczką.

  Teraz dostaje niewiele ponad tysiąc, choć pracowała do 60. i od wszystkiego szły składki emerytalne. Inna rzecz, że nie zarabiała dużo, jak to szkolna woźna.

  - Pewnie, gdyby pan Wodecki płacił do ZUS składki od wszystkich dochodów, wyliczyliby mu kilka razy wyższą emeryturę - zauważa przytomnie i deklaruje pomoc: - Niech pan Wodecki zgłosi się do mnie, to mu powiem, jak przeżyć miesiąc za 1000 złotych i nie mieć długów. Jeśli mnie posłucha, to jeszcze mu 400 złotych zostanie na ciężkie czasy, które przyjdą.

  Jerzy Witaszczyk

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trzeba uszczuplić tym co mają po .............................

  emeryt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  TRZEBA ZROBIC TA JAK BYŁO 2012 r.
  podnieśc renty i emerytury kwotowo tak aby ty co mają mało dostali tyle samo co politycy ...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pownniśmy mu dopłacić

  Karolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  Następna gwiazda narzeka na niską emeryturę. Pewnie myśli, że jak jest gwiazdą to mu się więcej należy. Należy mu się tyle co innym od ilości przepracowanych lat, w czasie których były odprowadzane...rozwiń całość

  Następna gwiazda narzeka na niską emeryturę. Pewnie myśli, że jak jest gwiazdą to mu się więcej należy. Należy mu się tyle co innym od ilości przepracowanych lat, w czasie których były odprowadzane składki do ZUS i od wysokości tych składek. Ten oficjalnie pracował na marnym etaciku w radiu i z tego ma emeryturę. Od chałtur nie płacił, bo nie musiał, to dlaczego teraz my mamy mu dopłacać. Mógł iść robić na kopalnie albo zostać sędzią, prokuratorem, policjantem to by miał więcej.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak liczy Wodecki?

  silver (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

  Moja sąsiadka ma 1227 zł emerytury na miesiąc. Luksusu nie ma, musi oszczędzać, ale po opłaceniu rachunków za prąd, gaz, czynsz wystarcza jej do następnej emerytury. Jak to liczy Wodecki, że przy...rozwiń całość

  Moja sąsiadka ma 1227 zł emerytury na miesiąc. Luksusu nie ma, musi oszczędzać, ale po opłaceniu rachunków za prąd, gaz, czynsz wystarcza jej do następnej emerytury. Jak to liczy Wodecki, że przy 1400 zł brakuje mu już po czterech dniach?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A tantiemy z Zaiksu to pryszcz?

  liczykrupa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

  Więc niech się nie zgrywa na biedaka, bo to żenujące i nieprawdziwe.


  Zdjęcie autora komentarza
  Rzeczywiście.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  Rzeczywiście, te tantiemy dla Pana Wodeckiego to tak drobny pryszcz, że nie raczył o nich wspomnieć. Boć to dziki kraj!

  Zdjęcie autora komentarza
  Dziki kraj

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

  Zbigniew Wodecki (ur. 6 maja 1950 w Krakowie) niechaj nie martwi się na zapas, że po przejściu na emeryturę dostanie „tylko” 1 400 złotych miesięcznie. W Jego przypadku zanim otrzyma emeryturę...rozwiń całość

  Zbigniew Wodecki (ur. 6 maja 1950 w Krakowie) niechaj nie martwi się na zapas, że po przejściu na emeryturę dostanie „tylko” 1 400 złotych miesięcznie. W Jego przypadku zanim otrzyma emeryturę minie jeszcze szmat czasu. Cóż stoi na przeszkodzie, aby Rząd wprowadził specustawę określającą wiek emerytalny na 75 lat???
  Na razie Pan Zbigniew Wodecki jest w pełni sił twórczych, niechaj dalej koncertuje, łapie chałtury w różnych programach telewizyjnych i godnie zarabia, tak by odłożyć na czarną godzinę. Nie każdy ma takie możliwości jak Pan Wodecki. Narzekanie na to, że Polska jest dzikim krajem nic nowego nie wnosi. Wszyscy o tym wiedzą i co z tego? Kto się tym przejmuje? Polscy parlamentarzyści? O naiwności!
  Co stoi na przeszkodzie, aby Pan z tak znanym nazwiskiem zgłosił akces do odpowiedniej partii i wystartował w wyborach parlamentarnych? Mandat poselski czy senatorski ma Pan w kieszeni! Przykładami niechaj tu będą Panowie Krzysztof Cugowski i Tadeusz Ross. Wspomnieć należy również pomocnika tapicera Łukasza Tuska. Typowa kariera: z nędzy do pieniędzy! Obecni parlamentarzyści po osiągnięciu wieku emerytalnego bez żadnych zahamowań biorą wysokie emerytury i fantastyczne apanaże wynikające z faktu sprawowania tak eksponowanego stanowiska. Czy Pan jest mniej inteligentny niż dziesięciu byłych sportowców aktualnie zasiadających w ławach poselskich? Na pewno nie! Dziś przeczytałam, że poseł Romuald Ajchler domaga się specjalnych emerytur dla byłych i obecnych posłów! Na 100% będzie to uchwalone.
  Proszę nie narzekać i wziąć sprawy w swoje ręce!

  Gwoli pocieszenia:

  http://www.youtube.com/watch?v=qu7Y-Ww6s0w
  zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Specjalne gratulacje!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 11

  Felieton Redaktora Jerzego Witaszczyka w całości na portalu! To istna rewelacja! Proszę tak trzymać i nie popuszczać.


  Zdjęcie autora komentarza
  Oj, to była pomyłka!!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 10

  Ktoś w Redakcji się pomylił i zamieścił całość felietonu. Pomyłka została szybko skorygowana.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda, że nie zdążyłem.

  plask !!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

  A przecież się spieszyłem!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stare to, ale...

  ksantypa_222 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

  Na peronie kolejowym gość strasznie rozpacza. Spóźnił się na pociąg o 3 minuty. Inny pasażer: panie, spóźniłeś się o trzy minuty a drzesz się jakbyś spóźnił się o godzinę!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo