Dobre tradycje

  Dobre tradycje

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Komisja Europejska pyta Polskę o plan restrukturyzacji PPL LOT. Odpowiedź jest oczywista. Do LOT-u dołoży się jeszcze kilkaset milionów, może miliardzik, i jak już LOT wyjdzie na prostą, to się go sprzeda za grosze.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Ostatnio do LOT-u rząd lekką ręką dołożył 400 milionów. Niedawno okazało się, że przez ostatnich 13 lat LOT dorobił się czterech miliardów. Rzecz jasna, strat. Ani chybi kolejni premierzy kolejnych rządów pokrywali te straty z naszych podatków lub z kredytu, co by częściowo wyjaśniało, dlaczego dług publiczny dobija już do 900 miliardów złotych.

  LOT jest wysoko wykwalifikowanym producentem strat, choć w tym samym czasie inni przewoźnicy zarabiają. Trudno się temu dziwić - tradycyjnie naszym narodowym przewoźnikiem zarządzają wybitni fachowcy, wyznaczani przez partie, które aktualnie żerują przy korycie. Z kolei ich pracę też nadzorują wybitni specjaliści. Na przykład w 2006 roku szefem rady nadzorczej był Władysław Bartoszewski, w którego lotniczo-biznesowe kwalifikacje nawet nie śmiem wątpić.

  No, więc jak się dołoży do LOT-u, to się go sprzeda za drobne, co jest dobrą polską tradycją. Tu przypomnę, jak za premiera Buzka i prezydenta Kwaśniewskiego w ramach prywatyzacji (!) sprzedaliśmy TP SA państwowej spółce France Telecom. Za jednego abonenta Francuz zapłacił nam 1.250 dolarów! W tym czasie Niemcy za jednego abonenta telekomunikacji płacili Węgrom 2.600 dolarów! Prawdopodobnie m.in. za te zasługi prezydent Komorowski kolejny raz docenił Buzka i powołał go kapituły Orderu Orła Białego.

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiadomość z piątku

  Romek Zw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Z powodu kłopotów technicznych odwołano poranny wylot polskiego dreamlinera z Nowego Jorku. LOT tłumaczy, że trzeba było zrestartować cały system komputerowy maszyny. Jak widać dreamliner to...rozwiń całość

  Z powodu kłopotów technicznych odwołano poranny wylot polskiego dreamlinera z Nowego Jorku. LOT tłumaczy, że trzeba było zrestartować cały system komputerowy maszyny. Jak widać dreamliner to kolejne po F16 amerykańskie barachło za polskie miliardyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Moim zdaniem

  TN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  Nic ująć, bo dać można by wiele! A tak poprostu, najbardziej opłacalne by było bankructwo

  Zdjęcie autora komentarza
  Nasza gospodarka na równi pochyłej.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

  PPL LOT to klasyczny przykład genialności naszych decydentów. Jeśli takie przedsiębiorstwo przynosi permanentne straty to ratuje się je za wszelką cenę z państwowego budżetu. Argumentem jest to, że...rozwiń całość

  PPL LOT to klasyczny przykład genialności naszych decydentów. Jeśli takie przedsiębiorstwo przynosi permanentne straty to ratuje się je za wszelką cenę z państwowego budżetu. Argumentem jest to, że swoi ludzie tamże zatrudnieni nie mogą utracić fantastycznie wynagradzanych stanowisk pracy. By postawić LOT na nogi zamówiono u amerykańskiego Boeinga osiem dreamlinerów za olbrzymie pieniądze. Już pierwsze otrzymane dwa zostają szybko uziemione z racji ciągłych awarii (nie tylko akumulatory) Przez 5 miesięcy oba uziemione nieloty były remontowane przez Amerykanów. Przyniosło to straty, których LOT nie potrafi wyliczyć i wyegzekwować od producenta. A przecież nasi amerykańscy przyjaciele właśnie ogłosili, że zakończyli już wypłacanie odszkodowań z tytułu usterek technicznych. Straty pokryjemy z naszego budżetu. Aktualnie dysponujemy czterema dreamlinerami, które podobno latają. Poczekajmy jeszcze trochę na pozostałe cztery i będzie można sprzedać PLL LOT za ułamek wartości. O ile znajdzie się chętny kupiec.
  Zakupione w USA samoloty bojowe F-16 to również popis naszych genialnych decydentów. Byle tak dalej, a nasza Ojczyzna zbankrutuje z hukiem. Żadne modlitwy już nie pomogą!

  "Politycy są wszędzie tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki."

  Autor: - Nikita Chruszczow

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tam pracuje

  kicikici (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Józio Bąk więc firma nigdy, przenigdy nie zbankrutuje, a pan prezes kolejny raz ją "ratuje" restrukuryzując przy pomocy podatkowych kroplówek reanimacyjnych, bo to jest słynna polandia!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ważny manager

  Astanek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Józio Bąk nie pracuje w LOT, jest ważnym managerem w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo