Doktorzy z czterech kontynentów odebrali w Łodzi dyplomy...

  Doktorzy z czterech kontynentów odebrali w Łodzi dyplomy [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Doktorzy z czterech kontynentów odebrali w Łodzi dyplomy [ZDJĘCIA]
  1/41
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Pół setki absolwentów z czterech kontynentów pojawiło się w środę w auli Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uroczyście odebrali dyplomy ukończenia studiów medycznych oraz dyplomy stomatologów - prowadzonych w języku angielskim.
  Najwięcej z absolwentów, którzy odebrali w środę dyplomy, ukończyło 6-letni kurs medycyny. Najlepszą studentką spośród nich okazała się Sara Hagstrom ze Szewecji.

  Na Uniwersytecie Medycznym medycynę w języku angielskim można studiować także przez 4 lata - jeśli wcześniej student zdobył licencjat z medycyny. Ten program adresowany jest głównie do kandydatów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Tajwanu, jednak najlepszym studentem spośród nich okazał się Polak - doktor Przemysław Ignaciuk.


  Uniwersytet Medyczny żegnał w środę także nowych anglojęzycznych stomatologów, którzy w Łodzi spędzili 5 lat. Najlepszym z nich okazał się doktor Wei-Chuan Wang z Tajwanu.

  Uniwersytet Medyczny studia medyczne w języku angielskim oferuje od 10 lat. Obecnie łódzka uczelnia kształci 300 obcokrajowców - także z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Kenii, Nigerii i Zambii. Do studiowania w Łodzi zachęca ich rosnąca renoma Uniwersytetu Medycznego, potwierdzona najlepszymi wynikami na LEPie, czyli Lekarskim Egzaminie Państwowym.

  Prof. Lucyna Woźniak, zastępca rektora ds. nauki, zapewniała młodych doktorów, że będzie śledzić rozwój ich karier - m.in. zaglądając na konta absolwentów na Twitterze.

  - Życzę wam zachowania przyjaźni zawartych w Łodzi - mówiła prof. Woźniak. I gratulowała nie tylko zdobycia medycznej wiedzy, ale również przetrwania pierwszych miesięcy w Polsce, kiedy studenci musieli przystosować się do naszej pogody oraz jedzenia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taaa...

  stjudent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 15

  "Do studiowania w Łodzi zachęca ich rosnąca renoma Uniwersytetu Medycznego, potwierdzona najlepszymi wynikami na LEPie, czyli Lekarskim Egzaminie Państwowym" - hehe;)
  Warto podkreślić, że świetne...rozwiń całość

  "Do studiowania w Łodzi zachęca ich rosnąca renoma Uniwersytetu Medycznego, potwierdzona najlepszymi wynikami na LEPie, czyli Lekarskim Egzaminie Państwowym" - hehe;)
  Warto podkreślić, że świetne wyniki z LEPu/LEKu zdobywają studenci polskojęzycznego Wydziału Lekarskiego. English Division i Wydział Wojskowo-Lekarski są hen daleko;) A do studiowania w Polsce medycyny zachęca głównie bardzo atrakcyjna cena tych studiów w naszym kraju w porównaniu do czesnego w rodzimych krajach zagranicznych studentów.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo