Domagają się odwołania Biernata

  Domagają się odwołania Biernata

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Trójka członków "byłego Koła Miejskiego PO" w Zduńskiej Woli domaga się wykluczenia z partii Andrzeja Biernata, przewodniczącego łódzkiego regionu PO oraz Marty Barańskiej, sekretarza regionu. Wniosek miał być wysłany kilka dni temu do zarządu krajowego PO.
  Andrzej Biernat

  Andrzej Biernat ©Grzegorz Gałasiński

  Ludzie związani z Platformą w Zduńskiej Woli widzą w tym posunięciu element sporu między grupą "starej" PO związanej z Andrzejem Biernatem oraz grupą Marka Trzcińskiego, wykluczonego z PO byłego senatora RP.

  Trójka działaczy ze Zduńskiej Woli - w piśmie do zarządu krajowego PO - zarzuca przewodniczącemu Biernatowi i sekretarz Barańskiej usunięcie nazwisk czwórki działaczy PO z list kandydatów do rady miasta i rady powiatu zduńskowolskiego. Zarzuty dotyczą sprawy z 2010 roku.

  - To idiotyczne zarzuty, więc nie będę na nie reagował - mówi Andrzej Biernat. - Nie znam nazwisk osób podpisanych pod tym wnioskiem. Dodam tylko, że to nie ja zajmuję się układaniem list wyborczych. Robi to rada i zarząd powiatu. A zgłasza je do komisarza wyborczego pełnomocnik wyborczy partii.

  Przewodniczący twierdzi, że jeszcze nie dotarły do niego sygnały, by pismo takiej treści trafiło do zarządu krajowego PO.

  - Nie chcę się też nawet domyślać, kto stoi za tym wnioskiem - dodaje przewodniczący Andrzej Biernat.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kto to zacz...?

  Leon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 21

  A kto to zacz ten p.Biernat?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POSZOŁ

  WON (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 31

  Z PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo