Donieśli na dyrektorkę szkoły w Błaszkach do księdza. Dyrektorka z Błaszek wspiera syna geja i chodzi na marsze równości

Krzysztof Kaniecki
Krzysztof Kaniecki
Zdjęcie prezesa Grupy Stonewall Mateusza Sulwińskiego z matką, dyrektorką szkoły, na marszu równości, załączono do listu<br>
Zdjęcie prezesa Grupy Stonewall Mateusza Sulwińskiego z matką, dyrektorką szkoły, na marszu równości, załączono do listu Instagram.com, Fot: Mateusz Sulwiński
Donos do księdza na dyrektorkę szkoły podstawowej w Błaszkach wywołał medialną burzę. Anonimowi autorzy skargi zarzucają kobiecie, że chodzi na marsze równości i... ma syna geja.

Donos do księdza na dyrektorkę szkoły podstawowej w Błaszkach wywołał medialną burzę. Anonimowi autorzy skargi zarzucają kobiecie, że chodzi na marsze równości i... ma syna geja.

„Zaniepokojeni rodzice” piszą: Zaraza LGBT+ dotarła do Błaszek. Nasze dzieci, jak to w wakacje bywa, bawiły się i szukały ciekawostek w internecie. Natrafiły na zdjęcia, gdzie dyrektor Sulwińska ze swoją rodziną świętowała na paradzie równości. Obwieszeni tęczową flagą i innymi symbolami LGBT+, także orłem na tęczowym tle, doskonale się bawili. Jak mamy wytłumaczyć naszym dzieciom, że to zło - pytają anonimowi adresaci listu do księdza.

Proboszcz poinformował dyrektor Anetę Sulwińską o donosie na nią. Z kolei jej syn Mateusz, prezes Grupy Stonewall, organizacji LGBT+ działającej na terenie Wielkopolski, napisał o tym w mediach społecznościowych i sprawa ujrzała światło dzienne.

- To co jest w tym liście na pewno boli, bo dotyczy mojego syna, ale z drugiej strony wiem, że takie komentarze nie dotyczą jedynie Błaszek, ale płyną z różnych miejsc w Polsce - mówi Sulwińska. To jest przykre, ale mimo to, ja po tym incydencie dostaję taki ogrom wsparcia, że w zasadzie to jestem tym zbudowana. Wiadomo, że są też negatywne opinie, ale jest ich niewiele. W rodzinie wspólnie stwierdziliśmy, że to wszystko mnie wzmocniło. Myślę, że ci, którzy napisali ten i wszystkie inne donosy na mnie, nie osiągnęli swego celu. Wręcz przeciwnie, bo ja się czuję silniejsza. Poznałam osoby wokół siebie i wiem, które mi sprzyjają, i mogę nazwać je przyjaciółmi .

Dyrektorka błaszkowskiej podstawówki zapewnia, że orientacja seksualna syna, wsparcie dla niego i wspólna obecność na organizowanych przez niego marszach równości nie ma wpływu na to, jak zarządzana jest szkoła.

- Ja w tej szkole pracuję ponad 20 lat, a od przynajmniej 10 lat wiem, że syn jest gejem i nigdy nikogo nie starałam się przekonywać do tego, żeby zaakceptował taką orientację seksualną - mówi Aneta Sulwińska. - Orientacja seksualna nie zależy od wyboru, ani od rodziców, tylko każdy się z tym rodzi. I tyle. Uważam, że rodzice, a nie szkoła, są od tego, żeby w dzieciach taką tolerancję wpoić. Dlatego ja nie będę nikomu układać życia.

Powodów od obaw nie widzi też burmistrz Błaszek.

- Jestem spokojny o to, że żadna ideologia LGBT nie będzie wprowadzana do naszej szkoły - mówi Piotr Świderski. - Na straży tego stoi ministerstwo i sprawujące nadzór nad szkołami kuratorium. Rządzący wyraźnie wskazują, że nie są po stronie propagowania LGBT, a przecież wiadomo, że programy nauczania opracowuje ministerstwo edukacji.

Burmistrz jest przekonany, że ten donos jest kolejną próbą zdyskredytowania dyrektorki szkoły przed konkursem na kierownicze stanowisko w tej szkole, jaki jeszcze w tym roku ma się odbyć. Nie jest to bowiem jedyny anonim, który dotarł na Sulwińską do gminy, choć nigdy wcześniej, jak mówi Świderski, autorzy tych pism nie wykorzystywali spraw rodzinnych.

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 78

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
29 sierpnia, 12:51, Gość:

"Orientacja seksualna nie zależy od wyboru, ani od rodziców, tylko każdy się z tym rodzi.", Pani uległa propagandzie, nikt nie rodzi się homo, można mieć jedynie predyspozycje. Główna role odgrywa wychowanie dziecka.

29 sierpnia, 13:07, Gość:

twoja propaganda to QRWIZA Ciulskiego

29 sierpnia, 13:17, Gość:

Kocham to jak ktoś o czymś pisze, udając znawcę, nie podając żadnych źródeł literatury (ludzi mądrzejszych, stricte zajmujących się daną tematyką)

29 sierpnia, 13:56, Gość:

Chcesz Źródeł to poszukaj, nie jest to problem, nie będę cię wyręczał. A jeśli chodzi o te qrwizę, to co to takiego? Czyżby to była to zona kogoś z twojej rodziny?

"Kocham to jak ktoś o czymś pisze, udając znawcę, nie podając żadnych źródeł literatury (ludzi mądrzejszych, stricte zajmujących się daną tematyką)", tak przy okazji ciekawy artykuł

Naukowcy: Nie istnieje pojedynczy gen homoseksualizmu. Ważny jest wpływ środowiska.

Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje – twierdzą amerykańscy badacze Broad Institute of MIT and Harvard. Na podstawie indywidualnych wariantów genetycznych nie można przewidywać, czy ktoś będzie angażował się w relacje seksualne z osobami tej samej płci – czytamy na łamach czasopisma prestiżowego magazynu naukowego „Science”, który opublikował wyniki badań.

Badanie przeprowadził międzynarodowy zespół naukowców, któremu przewodniczył dr Andrea Ganna z Broad Institute of MIT and Harvard w Cambridge (USA). Uwzględniono w nim dane pochodzące od ponad 470 tys. osób. Szukano wariantów genetycznych będących wyznacznikiem homoseksualizmu – wchodzenia w relacje seksualne z osobami tej samej płci.

Naukowcom udało się zidentyfikowano pięć specyficznych wariantów, które wiązały się z zachowaniem homoseksualnym (jeden z nich zaangażowany był w procesy biologiczne związane z powonieniem, inny z hormonami płciowymi), a także tysiące innych, które brały w nim mniejszy udział. Mimo to okazało się, że analizowane łącznie, nie pozwalały przewidywać pociągu do osób tej samej płci.

Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje – twierdzą badacze. Ich zdaniem zachowanie homoseksualne jest wynikiem wspólnych oddziaływań genów i środowiska, podobnie jak większość obserwowanych u ludzi cech.

Poprzednie badania sugerowały obecność silnych sygnałów genetycznych, które mogłyby uczynić przewidywalnymi postawy seksualne, przy czym jeden z najbardziej znanych takich sygnałów wskazywał na chromosom X, ale w naszych badaniach z próbką sto razy silniejszą, pokazaliśmy, że tak nie jest

— wyjaśnił dr Andrea Ganna w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA.

Wyniki naszego badania dostarczają wglądu w biologiczne podłoże zachowań homoseksualnych, ale uświadamiają też, jak ważne jest powstrzymanie się od wyciągania uproszczonych wniosków ze względu na skomplikowaną naturę fenotypów behawioralnych, nasz ograniczony wgląd w genetykę i długą historię nadużywania rezultatów badań genetycznych w celach społecznych

— podsumował naukowiec z z Broad Institute of MIT and Harvard w Cambridge.

kpc/”Science”/PAP/Rynek Zdrowia/Onet.pl

G
Gość
29 sierpnia, 12:09, Łodzianin:

Niech pederaści i lesby sobie żyją spokojnie, nikt przecież nie robi im krzywdy. Oni sami swoim ostentacyjnym zachowanie robią sobie krzywdę. Nie mogą jednak narzucać swoich poglądów większości społeczeństwu. W taki sposób, jak LGBT działają w świecie wszelkie totalitaryzmy. To rodzaj współczesnej bolszewii... Lenin i Stalin wiecznie żywi, tylko przebrali się na tęczowo...

29 sierpnia, 12:37, Gość:

Nikt nikomu nie narzuca swoich poglądów, a jedynie stara się uświadomić o inności każdego z nas. Jeden jest brązowy, inny biały a jeszcze inny czerwony, to samo z kolorem włosów oraz orientacją. To że jedna grupa społeczeństwa ma mniej praw od drugiej jest nieodpowiednie i tyle. Nikt ci nie narzuca być gejem, a jedynie uzmysławia, że geje żyją wokół ciebie i są mniej równi wobec prawa niż ty.

Ja wychowałam się w rodzinie hetero, całkowitej, rodzice się nie rozstali wciąż cieszą się zdrowiem i szczęściem w pożyciu małżeńskim, a i tak wyrosłam na osobą homoseksualną. Coś chyba nie halo skoro wszechobecna heteronormatywnosć nie była w stanie mi narzucić seksualności, to jak ja będę w stanie (i po co) narzucić ją komuś innemu ?

29 sierpnia, 12:51, Gość:

Śmieszna historia naprawdę wyjęta z telenoweli TVN teraz rodzą się same homusy chyba od jedzenia zbyt dużo gmo

29 sierpnia, 13:03, Gość:

śmieszna historia ? No dziwne że prawdziwa :) jednak prawda w oczy kole, zgadza się ?

No trudno, nie mam zamiaru uszczęśliwiać kogoś innego, skoro ktoś inny ma "w du*ie" mnie :)

Pozdrawiam i życzę udanego dnia oraz otwarcia oczu, od czasu do czasu opłaca się patrzeć na świat

29 sierpnia, 13:15, Gość:

Zachęcam do literatury starożytnej ;) Utwory Safony są nieco starsze od wdrożenia żywności GMO :) Zresztą po co wybiegać myślami do starożytności i Grecji, Pani Konopnicka, rodowita Polka (ta od Roty) swoje życie spędziła z drugą kobietą.

29 sierpnia, 14:00, Gość:

Koleżko śniegowy, Safona nie twierdziła że homoseksualizm jest czymś normalnym, tak jak dzisiejsi wyznawcy neomarksistowskieogo LGTB.

29 sierpnia, 14:17, Gość:

za to stwierdzili to lekarze i psychiatrzy z całego świata. Uważam, że znają się nieco lepiej na temat umysłu człowieka i jego seksualności niż Pan.

29 sierpnia, 14:40, Igma:

W Błaszkach ludzie nie leczą się u lekarzy.

Znachor jest wyrocznią.

Jak trzeba to i pomyłki Pana naszego naprawi.

"za to stwierdzili to lekarze i psychiatrzy z całego świata. Uważam, że znają się nieco lepiej na temat umysłu człowieka i jego seksualności niż Pan." Oczywiście zaczęło się to USA, gdzie odbyło się głosowanie, i przy niewielkiej większości, stwierdzono, że "homoseksualizm" jest orientacją seksualną. TYlko, że głowntm celem tej akcji było zdjęcie stygmatu choroby z homoseksualizmu, aby ci którzy chcieli pomocy, chodzi tu o "homoseksualistów egodystonicznych", nie mieli porów przed zgłaszaniem się do lekarza. Jedna, jak pozała historia, poszło to w zupełnie innym kierunku. Teraz możesz cieszyć się, że jesteś homo, a nie masz prawa walczyć z tym, typowe zagranie totalitarystów.

G
Gość
30 sierpnia, 08:21, Max:

Nie jedna z was katoliczek loda robi i w du, pe daje a tu nagle same dziewice i Matki Jezusa. Dwulicowe śmieci

30 sierpnia, 08:57, Gość:

typowi katolycy ;)

30 sierpnia, 12:00, Gość:

Tak, a na plebanii ksiądz udziela sakramentu wniebowstąpienia przez dupę kropidłem miłości.

True

O
O.Rafał
30 sierpnia, 8:47, Gość:

Ostatnio mamy zalew tęczowej propagandy sponsorowanej przez rozmaite podejrzane organizacje z kraju i zagranicy. Czas to powstrzymać i wrócić do normalności.

Kolejny siuśmajtek

G
Gość
30 sierpnia, 6:20, Gość:

Rodzice z tej szkoły powinni ją wywieźć na taczce i wrzucić do tego różowego gnoju.

Zacofany Debil!

G
Gość
30 sierpnia, 08:21, Max:

Nie jedna z was katoliczek loda robi i w du, pe daje a tu nagle same dziewice i Matki Jezusa. Dwulicowe śmieci

30 sierpnia, 08:57, Gość:

typowi katolycy ;)

Tak, a na plebanii ksiądz udziela sakramentu wniebowstąpienia przez dupę kropidłem miłości.

G
Gość
30 sierpnia, 08:21, Max:

Nie jedna z was katoliczek loda robi i w du, pe daje a tu nagle same dziewice i Matki Jezusa. Dwulicowe śmieci

typowi katolycy ;)

G
Gość
30 sierpnia, 08:47, Gość:

Ostatnio mamy zalew tęczowej propagandy sponsorowanej przez rozmaite podejrzane organizacje z kraju i zagranicy. Czas to powstrzymać i wrócić do normalności.

dodaj jeszcze CZARNĄ ZARAZĘ! również sponsorowaną tylko że przez rząd

G
Gość

Ostatnio mamy zalew tęczowej propagandy sponsorowanej przez rozmaite podejrzane organizacje z kraju i zagranicy. Czas to powstrzymać i wrócić do normalności.

M
Max

Nie jedna z was katoliczek loda robi i w du, pe daje a tu nagle same dziewice i Matki Jezusa. Dwulicowe śmieci

G
Gość

Platfusianym trollom puszczają nerwy. Nie wiedzą jakich bluzgów używać. Szkopska gazeta pomaga w promowaniu sodomitów a nic nie pisze o kontrolowanym spuście ścieków w stolicy.

E
Einstein
29 sierpnia, 23:33, Ja:

Katolska podłość. PiS w pigułce.

Dokładnie, polscy katolicy, he he, bydło i buraki, co to za zdziczały naród, wstyd.

G
Gość

Rodzice z tej szkoły powinni ją wywieźć na taczce i wrzucić do tego różowego gnoju.

G
Gość
29 sierpnia, 21:16, Gość:

Sznur i tyle

Chuj i tyle

J
Ja

Katolska podłość. PiS w pigułce.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3