„Dotknij olimpijskiego medalu”, Olimpijska Lekcja WF i leksykon olimpijczyków regionu łódzkiego

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Prezesi Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Mieczysław Nowicki i Tomasz Rosset prezentują wyjątkowe wydawnictwo
Prezesi Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Mieczysław Nowicki i Tomasz Rosset prezentują wyjątkowe wydawnictwo
Udostępnij:
Olimpiada. Zakończył się interesujący sportowy projekt „Dotknij olimpijskiego medalu”. W cyklu szesnastu spotkań z medalistami olimpijskimi wzięło udział blisko tysiąc dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Dotknij Olimpijskiego Medalu

– W trakcie spotkań do rąk dzieci i młodzieży trafiły olimpijskie trofea i inne pamiątki, odbyły się konkursy z nagrodami, medaliści opowiadali o swojej sportowej przygodzie i zachęcali do aktywności fizycznej, sportowego trybu życia, zdrowego odżywiania, walki z nadwagą i otyłością, propagowali idee fair play, uczciwego współzawodnictwa i poszanowania tradycji. Działania w ramach projektu doskonale wpisują się w całość aktywności Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi nakierowanych głównie na popularyzację idei olimpijskiej – informuje Tomasz Rosset, wiceprezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi.
Głównymi bohaterami akcji byli oczywiście medaliści Igrzysk Olimpijskich - Leszek Blanik, Kajetan Broniewski, Dariusz Goździak, Tomasz Kucharski, Ruben Limardo, Renata Mauer-Różańska, Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki i Luiza Złotkowska.

Projekt obejmował swoim zasięgiem woj. łódzkie, spotkania odbyły się w Łodzi (5), Chociszewie, Lipinach, Nowosolnej, Pabianicach (2), Piątku (2), Sieradzu, Ujeździe, Wiśniowej Górze i Zgierzu.

Całość projektu, zrealizowanego w partnerstwie z Ministerstwem Sportu, przy współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, koordynował wiceprezes RROl w Łodzi Tomasz Rosset, który prowadził wszystkie spotkania.

Wielka Olimpijska Lekcja Wychowania Fizycznego

Pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Towarzystwa Olimpijczyków Polskich realizowano także projekt o nazwie Wielka Olimpijska Lekcja WF, która była poświęcona różnym dyscyplinom sportu.
Wielka Olimpijska Lekcja WF odbyła się w pięciu miastach. Gospodarzami wydarzenia były następujące miejscowości: Lipiny, Piątek, Sieradz, Ujazd i Zgierz. Całość akcji została przygotowana z zachowaniem zasad sanitarnych wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa.
W projekcie uczestniczyło ponad 500 dzieci ze szkół podstawowych.
W Wielkiej Olimpijskiej Lekcji WF wzięli udział olimpijczycy: Agnieszka Krzynowek, Renata Mauer-Różańska, Elżbieta Nowak, Małgorzata Pskit, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Leszek Blanik, Piotr Kędzia, Tomasz Kucharski, Tomasz Kupis, Ruben Limardo i Mieczysław Nowicki. Koordynatorem projektu z ramienia Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi była znakomita koszykarka, olimpijka z Sydney, Elżbieta Nowak.

„Leksykon Olimpijczyków Regionu Łódzkiego. Paryż-PyeongChang 1924-2018”.

Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi wydała w nakładzie 2.000 egz. „Leksykon Olimpijczyków Regionu Łódzkiego. Paryż-PyeongChang 1924-2018”. Autorem leksykonu jest wiceprezes Rady Tomasz Rosset, wieloletni działacz ruchu olimpijskiego, wiceprzewodniczący Komisji ds. Współpracy z Olimpijczykami Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
To niezwykle starannie przygotowane i bogato ilustrowane wydawnictwo zawiera biogramy wszystkich 149 sportowców z województwa łódzkiego, którzy wzięli udział w igrzyskach olimpijskich.
Oprócz tego w leksykonie uwzględnione zostały sylwetki 157 zawodników, którzy na igrzyskach wystąpili w barwach innych klubów, ale są związani z regionem łódzkim, a także kilkudziesięciu trenerów reprezentacji olimpijskich, sędziów na igrzyskach, lekarzy ekip olimpijskich z regionu łódzkiego, a także artystów, uczestników olimpijskich konkursów sztuki.
Leksykon trafił już do największych bibliotek w kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie