DOZ Maraton Łódź 2016. Abraw Misganaw z Etiopii wygrał maraton [ZDJĘCIA]

aga
Grzegorz Gałasiński
Pierwsi zawodnicy DOZ Maratonu Łódź po godz. 11 przekroczyli metę w Atlas Arenie. Maraton wygrał Abraw Misganaw z Etiopii.

Etiopczyk pokonał dystans 42 kilometrów i 195 metrów w czasie 2:13:24. Po 21 sekundach na metę dobiegł Melly Rogers z Kenii, a na najniższe podium wbiegł Kenijczyk Mutai Kipkemei (02:14:15). Wśród Polaków triumfował Tomasz Walerowicz (02:25:49 ).

Mistrzynią Polski została Agnieszka Mierzejewska (02:32:04), która nie wywalczyła minimum olimpijskiego na Rio de Janeiro. Minimum wynosiło 02:30:00. Polka przegrała z Mutgą Racheal Jemutai z Kenii, która dobiegał jako pierwsza (02:31:41). Trzecia na mecie była Nastassia Ivanova z Białorusi (02:34:47).

Oprócz maratonu, biegacze wystartowali także w biegu na 10 km. Pierwszy na metę dobiegł Krzysztof Pietrzyk z czasem 33:54 minut. A wśród kobiet triumfowała Karolina Nadolska (35:05).

Wkrótce dodamy więcej zdjęć

Materiał oryginalny: DOZ Maraton Łódź 2016. Abraw Misganaw z Etiopii wygrał maraton [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki