Draka o przedszkolaka – bo nie poszedł na wycieczkę do planetarium w EC1 w Łodzi – na sesji miejskich radnych

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Upór niezadowolonych rodziców łódzkiego przedszkolaka sprawił, że tematem wycieczki do planetarium zajęła się w środę (15 kwietnia) Rada Miejska. >>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>
Upór niezadowolonych rodziców łódzkiego przedszkolaka sprawił, że tematem wycieczki do planetarium zajęła się w środę (15 kwietnia) Rada Miejska. >>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>UMŁ
Udostępnij:
Upór niezadowolonych rodziców łódzkiego przedszkolaka sprawił, że tematem wycieczki do planetarium zajęła się w środę (15 kwietnia) Rada Miejska.

W zeszłym tygodniu projekt w sprawie skargi, która wpłynęła do radnych, na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 221 – z rekomendacją, aby radni uznali ją za bezzasadną – przygotował Kamil Deptuła, przewodniczący komisji skarg w RM. Sporządzenie tego projektu było poprzedzone odpowiednim „śledztwem” radnych i urzędników. Projekt znalazł się w harmonogramie środowej sesji łódzkich radnych i zamienił się w uchwałę.

W treści uchwały czytamy, iż 25 lutego wycieczka 6-latków oraz 7-latków z PM nr 221 (przy al. Rydza Śmigłego 38) odwiedziła Planetarium w EC1, aby uczestniczyć tam w seansie pt. „Kosmos dla najmłodszych”. Ale jeden przedszkolak do EC1 nie został zabrany z resztą grupy, ponieważ kadrze miejskiej placówki nie udało się zdobyć zgody na udział w wycieczce ze strony jego rodziców.

W dniach poprzedzających wycieczkę przedszkolak, którego rodzina najwyraźniej ogromnie przeżywa stratę wizyty w planetarium, był nieobecny w swojej placówce. Jednak jego rodzice odwiedzili przedszkole 19 lutego oraz 25 lutego i – według treści uchwały – mogli zapoznać się z informacją (np. czytając ogłoszenie na tablicy), że udział w wycieczce wymaga ich zgody. Ponadto kadra przedszkola miała podejmować próby telefonicznego kontaktu z jednym z rodziców, chociaż bezskuteczne.

W uchwale rodzice przedszkolaka dodatkowo spotykają się z potępieniem ze strony radnych za „prezentowanie postawy agresywnej”. Z treści uchwały wynika, że takiej postawy rodzice dopuścili się w przedszkolu w obecności dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie