Dramat koło Jeziorska. Czteroletni chłopiec zawisł na...

  Dramat koło Jeziorska. Czteroletni chłopiec zawisł na sznurku

  Krzysztof Kaniecki

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dramat koło Jeziorska. Czteroletni chłopiec zawisł na sznurku

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Czteroletni chłopiec ze wsi w gminie Warta, podczas zabawy zawisł na sznurku oplatającym jego szyję. W stanie ciężkim został przetransportowany do ICZMP w Łodzi. Lekarze walczą o życie malca i zastanawiają się, jak mogło dojść do takiego wypadku.
  Dramat koło Jeziorska. Czteroletni chłopiec zawisł na sznurku

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Mieszkańcy wsi w gminie Warta w okolicach zbiornika Jeziorsko nie mogą uwierzyć w to, co wydarzyło się w ich miejscowości. Czterolatek bawił się na podwórku i w pewnej chwili zawisł na sznurku, który oplatał jego szyję. Malec w ciężkim stanie został przetransportowany do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przebywa tam od wtorku. Nie wiadomo dokładnie, jak to się stało, bo chłopczyk na dworze był sam. Policja ustala, czy są jacyś świadkowie tego nieszczęścia.

  Jak udało nam się ustalić, do przypadkowego zadzierzgnięcia sznura doszło w przydomowym ogrodzie. Wiadomo, że sznurek oplątał szyję dziecka, powodując jego podduszenie. Nieprzytomnego chłopca znaleźli rodzice, którzy natychmiast wezwali pogotowie. Ratownicy reanimowali czterolatka.

  Chłopczyk w ciężkim stanie przebywa w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Podłączony jest do respiratora i znajduje się w stanie hipotermii z oznakami uszkodzenia mózgu. Lekarze przyznają, że nie pamiętają podobnego przypadku.

  - Nigdy dotąd nie słyszałem o podobnej sytuacji. Jak to się stało, że dziecko samo tak mocno mogło zacisnąć sobie sznur na szyi? - zastanawia się Wojciech Krajewski, szef szpitalnego oddziału ratunkowego w ICZMP.- Jego stan oceniam jako krytycznie zły.

  - Tragedia rozegrała się we wtorek, ale dopiero w środę policja zaczęła ustalać jej przyczynę i okoliczności - mówi rzecznik sieradzkich policjantów, asp. Paweł Chojnowski. - Nikt z rodziny, ani ze szpitala nie zgłosił nam we wtorek, że doszło do zadzierzgnięcia się sznura na szyi dziecka. Dopiero po ustaleniu przyczyn, podejmiemy dalsze kroki. Trudno powiedzieć, czy ktoś usłyszy zarzuty.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prosba o modlitwę

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Prosimy o modlitwę w intencji tego dziecka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo