Drenuj pan równo!

  Drenuj pan równo!

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wicepremier Janusz Piechociński z PSL oświadczył w środę w RMF FM: "Nie lubię zakłamania w polityce". Następnie znowu opowiedział się za podniesieniem składki zdrowotnej. Na początek o inflację i dodatkowe 5 procent. Jak ktoś wyliczył, po piechocińskiej podwyżce składka od najniższego wynagrodzenia wzrosłaby o 100 zł miesięcznie!
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  No dobrze, panie Piechociński, ale przy okazji niech pan wyzna prawdę: jaką składkę po podwyżce zapłacą rolnicy, którzy wynieśli pana na polityczne szczyty? Pewnie taką, jak dotychczas, bo swoich się nie rusza.

  Na razie za 870 tys. rolników składki opłaca budżet, bo mają gospodarstwa poniżej 6 hektarów. Reszta, 553 tys. rolników, płaci miesięcznie złotówkę od hektara. O ile się nie mylę, w 2012 roku w sumie było to ledwie 135 milionów zł! Nawet posiadacze latyfundiów płacą śmieszne składki w porównaniu z biednym etatowcem.

  Kto choć trochę orientuje się, jak w Polsce funkcjonuje system ochrony zdrowia, ten wie, że najpewniej wszystkie pieniądze z podwyżki znikną w czarnej dziurze. Nic się nie poprawi oprócz dochodów dobrze ustawionych cwaniaków, krętaczy i kombinatorów.

  Zatem panie niezakłamany Piechociński, nie traktuj nas pan jak idiotów, którym można wszystko wmówić. Po pierwsze, zrób pan porządek w systemie: na początek trzeba go uszczelnić, dopiero potem do niego można dosypać kasy. Po drugie, prawdziwie biednym rolnikom należy się ochrona, ale jeśli chce pan drenować nasze kieszenie, to drenuj pan sprawiedliwie: wszystkich równo, także swoich kolesiów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo