Drugie miejsce drużyny Junior Hurtap Łęczyca. Turniej eliminacyjny MMP U-18 w Futsalu

Joanna Kaźmierczak
Do grodu Boruty przyjechały zespoły z Torunia, Zduńskiej Woli, Zgierza oraz Rzgowa
W hali sportowej w Łęczycy w odbył się drugi turniej eliminacyjny młodzieżowych mistrzostw Polski U-18 w Futsalu.

Rywalizację o najwyższe trofeum rozpoczęli Juniorzy z Hurtapu Łęczycy wraz z UMKS Zgierz. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla Hurtapu zdobyli Krystian Radecki i Igor Pajęcki. W kolejnym meczu z udziałem łęczycan przeciwnikiem była drużyna Gatty Zduńska Wola. Mecz zakończył się wynikiem 16:1. Kolejnym rywalem Hurtapu Łęczyca byli osiemnastolatkowie z Malwee Rzgów. Do połowy łęczycanie prowadzili 1:0 (bramkę strzelił Dawid Jarczyński). W drugiej części spotkania padła druga bramka dla gospodarzy (Krystian Radecki), jednak po dwóch minutach zawodnicy z Malwee zdołali przechytrzyć Grzegorza Kaźmierczaka broniącego twierdzy łęczyckiej i zdobyli bramkę kontaktową. Do końca spotkania pozostał już wynik 2:1 dla Hutapu.
Ostatni mecz turnieju rozegrali dwaj liderzy tabeli U-18: Hurtap z TAF Toruń. Na wyjeździe łęczycanie pokonali ten zespół 1:0, jednak tym razem rywal z ziemi Kopernika okazał się zdecydowanie bardziej skuteczny i konsekwentny. Na przerwę po pierwszej połowie juniorzy Hurtapu schodzili z trzybramkową stratą. Niestety, podopieczni trenera Andrzeja Antosa także w drugiej części meczu nie pokazali się z dobrej strony i pozwolili zawodnikom TAF-u jeszcze dwa razy zdobyć bramkę Kaźmierczaka. Ostatecznie juniorzy Hurtapu zakończyli turniej na drugim miejscu.
Na zakończenie wręczono puchary i statuetki dla wyróżnionych zawodników: najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Fogiel z Hurtapu Łęczyca, najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Michał Zapała z TAF Toruń. Królem strzelców został Mateusz Chojnacki z TAF Toruń.
Klasyfikacja po dwóch turniejach eliminacyjnych: 1. TAF Toruń 19 pkt, 2. Junior Hurtap Łęczyca 19, 3. UMKS Zgierz 11, 4. Malwee Rzgów 9, 5. Gatta Zduńska Wola 0.
Do drugiej fazy eliminacji zakwalifikowały się trzy pierwsze zespoły.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani