Duchy zmarłych straszą na zamku w Oporowie (WIDEO)

  Duchy zmarłych straszą na zamku w Oporowie (WIDEO)

  Łukasz Janikowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  1000 zł - nawet tyle może kosztować ekspertyza filmu ze zjawiskami nadprzyrodzonymi
  1/4
  przejdź do galerii

  1000 zł - nawet tyle może kosztować ekspertyza filmu ze zjawiskami nadprzyrodzonymi ©Łukasz Janikowski

  - Filmy po prostu wprawiają w osłupienie - mówi z wypiekami na twarzy Anna Majewska-Rau, dyrektor Muzeum Zamku w Oporowie. - To, co widać na filmie, nie może być efektem działania człowieka.

  Cóż takiego zobaczyli strażnicy 15 i 20 lipca? Na jednym z filmów widać, jak kaplicę wypełnia poświata, która wypełza spod żelaznych drzwi wejściowych.

  - Choć wokół kaplicy ani w niej nie ma żadnego źródła światła, w pomieszczeniu jest jasno - mówi Piotr Stasiak, kustosz muzeum. - Jeśli odtworzymy film szybciej, poświata wyraźnie pulsuje.

  Po kilku minutach kadr przecina jasny promień, a na podłodze kaplicy pojawia się świetlisty krąg, który wykonuje dziwny taniec. Na drugim filmie nagrało się kilkadziesiąt świetlistych, kulistych obiektów.  - Najpierw jasne kule opadają ze sklepienia jak płatki śniegu. Myśleliśmy, że to jakiś kurz, jednak po chwili zaczęły przemieszczać się we wszystkich kierunkach. Dziwne, bo wtedy noc była upalna, a w pomieszczeniu nie mógł powstać przeciąg - wyjaśnia Piotr Stasiak. - Kaplicę uważnie przeszukano, jednak nie znaleziono niczego, co pomogłoby wyjaśnić zjawisko zarejestrowane przez kamery.

  Nagrania z kaplicy zostały odkryte przypadkowo. Przez kilka nocy w pomieszczeniu włączał się alarm.

  - Spodziewaliśmy się zobaczyć jakiegoś pająka albo mysz, ale to, co zobaczyliśmy, trudno nam wyjaśnić - mówi Piotr Stasiak. - Jesteśmy historykami i nie zajmujemy się duchami, wyjaśniamy białe plamy na kartach historii, nie na filmach. To, co widać na filmie, po prostu nie mieści się w głowie.

  Piotr Gruda, radiesteta i świecki egzorcysta, który z Łodzi przeprowadził się do Sławatycz, uważa, że nagranie jest niezwykle cenne.

  - Rzadko zdarza się, że komuś uda się coś podobnego nagrać. Dwa nagrania w jednym miejscu to absolutny unikat na ogólnopolską skalę - mówi Piotr Gruda. - Należałoby zbadać to miejsce, bo film wskazuje na obecność jakiejś energii. Być może zjawisko związane jest z mieszkańcami zamku albo tragicznymi wydarzeniami. Potrzebna jest ekspertyza.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  Martyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 169 / 140

  Ja potrzebuje napisać o tym opowiadanie o jakis duchach lub białej damie ale ten film jest poprostu mrożący krew w żyłach !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  Martyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 172 / 136

  Ja potrzebuje napisać o tym opowiadanie o jakis duchach lub białej damie ale ten film jest poprostu mrożący krew w żyłach !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  możliwe...

  Jenny :P (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 167 / 163

  Możliwe, że to prawda.
  Ja wierzę w duchy i może
  najprawdopodobniej duchy
  straszą na tym zamku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żeby czasem..

  Realista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 223 / 197

  Ładna bajeczka, ciekawe kto w to uwierzy. Czego to się nie zrobi dla kasy?!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wszystko prawda.

  koko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 233 / 197

  Tylko czy nie jest cudem, że w tym muzeum pracuje rodzinny kla. A gdzie pragmatyka służbowa. A młodzi sprzątają ulice Londynu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  duchy

  mom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 227 / 207

  Świetny chwyt marketingowy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wszystko się zgadza!

  spokojny

  Zgłoś naruszenie treści / 213 / 169

  Wszystko się zgadza. Czekam teraz na potwierdzenie tej sensacji ze szkockiego centrum potworów w Loch Ness oraz wiarygodnego komentarza ze światowej stolicy kręgów UFO w Wylatowie. W dalszej...rozwiń całość

  Wszystko się zgadza. Czekam teraz na potwierdzenie tej sensacji ze szkockiego centrum potworów w Loch Ness oraz wiarygodnego komentarza ze światowej stolicy kręgów UFO w Wylatowie. W dalszej kolejności ukażą się recenzowane publikacje tak znamienitych a wysokonakładowych periodyków naukowych jak „Mity i kity” czy „Wymysły i domysły”. Natomiast wierzę, że „przestraszeni nie na żarty są pracownicy Muzeum Zamku w Oporowie pod Kutnem, zwłaszcza strażnicy”. Pracownicy boją się, że nikt nie wie, że jest taki zamek czyli bez turystów nie będzie kasy i ich miejsca pracy są zagrożone a i strażnik chciałby podwyżkę żeby starczyło na kolejne flaszki, po których nie tylko ducha się zobaczy ale najprawdziwsze białe myszki. Brr. Strach się bać.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo