Dwa gole Hiszpanów, jeden Polaka. ŁKS - FK Napredak Kruševac 3:0

R. Piotrowski
Samuel Corral zdobył we wtorek pierwszego gola w meczu z Serbami [Fot. ŁKS Łódź]
W przedostatnim podczas pobytu ŁKS w tureckim Side meczu sparingowym podopieczni trenera Kazimierza Moskala pokonali 3:0 serbski FK Napredak Kruševac.

- W tym tygodniu obciążenie treningowe będzie podobne do tego, które aplikujemy w trakcie sezonu – powiedział ostatnio Marcin Pogorzała, a i dodał, że dwa ostatnie sparingi w Turcji sztab szkoleniowy zamierza potraktować nieco inaczej niż poprzednie gry kontrolne. – W trakcie spotkań pojawią się zmiany, ale nie będą one miały charakteru „grupowego”. To będzie przymiarka do pierwszego meczu ligowego – zdradził asystent trenera Kazimierza Moskala.

Warto więc uważnie przyjrzeć się jedenastce, która wybiegła we wtorkowe popołudnie na boisko w Side, bo wiele wskazuje na to, że większość z tych nazwisk pojawi się w protokole meczowym inauguracyjnego starcia ełkaesiaków z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej.

Odnotujmy zatem, że duet stoperów stworzyli we wtorek Carlos Moros Gracia i Maciej Dąbrowski, a na prawej stronie defensywy wystąpił Artur Bogusz (Jan Grzesik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych). W środku pola znalazło się miejsce m.in. dla Dragoljuba Srnicia, młodzieżowcem był Adam Ratajczyk, a zadanie nękania obrony rywala szkoleniowiec ŁKS powierzył Samuelowi Corralowi.

W wyjściowej jedenastce zabrakło Daniego Ramireza i trudno dziś stwierdzić, czy to dlatego, że Hiszpan jest już jedną nogą w innym klubie, czy też ponieważ ze względu na liczbę obejrzanych jesienią żółtych kartoników zawodnik nie wystąpi w pierwszej wiosennej kolejce spotkań, a co za tym idzie, czy trener Kazimierz Moskal postanowił przetestować ustawienie bez swojej gwiazdy w składzie.

Dziesiąty w tabeli serbskiej Super ligi FK Napredak Kruševac nie jest co prawda tej klasy przeciwnikiem, co prowadzące w tabeli słynne drużyny z Belgradu (Crvena zvezda i Partizan), lecz rywalem w pierwszej połowie okazał się wymagającym. Ełkaesiacy nie potrafili znaleźć sposoby na rozmontowanie defensywy rywala, a kiedy ta sztuka wreszcie się udała i Adam Ratajczyk wpakował piłkę do bramki, sędzia nie uznał trafienia, dopatrując się pozycji spalonej młodego pomocnika ŁKS.

Co nie udało się przed przerwą, powiodło się beniaminkowi polskiej ekstraklasy po zmianie stron, a wszystko za sprawą Samuela Corrala, który w 50. minucie otworzył wynik spotkania, zdobywając tym samym swojego trzeciego gola podczas okresu przygotowawczego. Na jednobramkowym prowadzeniu łodzianie nie zamierzali jednak poprzestać i w 73. minucie bramkarz serbskiej drużyny znów musiał wyciągać futbolówkę z siatki, bo po dośrodkowaniu Jana Grzesika do bramki trafił Maciej Wolski.

Kilkadziesiąt sekund później zdobywca drugiego gola opuścił boisko, a na murawie zameldowali się m.in. Daniel Ramirez i Jose Pirulo. Ten ostatni ustalił wynik spotkania efektowną podcinką, powtarzając swój wyczyn z poprzedniego starcia z Ukraińcami, gdy w bardzo podobny sposób Hiszpan też trafił na 3:0.

Wówczas łodzianie zremisowali 3:3, we wtorek gola już nie stracili, pokonując FK Napredak Kruševac 3:0, a dodajmy, że trzeciego gola mieli okazję zdobyć wcześniej, niestety do pechowca Adama Ratajczyka dołączył w 81. minucie pechowiec Jakub Wróbel, bo i jego trafienia (wcześniej podawał Jose Pirulo) arbiter nie uznał.

Na pożegnanie z Turcją piłkarze ŁKS zmierzą się jeszcze z innym przedstawicielem serbskiej Super ligi. Spotkanie z Proleter Nowy Sad odbędzie się w piątek (31 stycznia).