Dwa gole Krzysztofa Piątka! Polak był bohaterem derbów Berlina

red
Krzysztof Piątek z dubletem w derbach Berlina!
Krzysztof Piątek z dubletem w derbach Berlina! K_kapica_afk
Krzysztof Piątek wszedł na boisko w meczu Hertha - Union w drugiej połowie, ale ustrzelił dublet i stał się bohaterem swojej drużyny! Gole Polaka zapewniły Hercie trzy punkty w prestiżowych derbach Berlina. Zobacz bramki naszego napastnika!

Krzysztof Piątek był początkowo desygnowany do pierwszego składu w derbach Berlina, ale w ostatniej chwili szkoleniowiec zmienił swoją decyzję. Później tego pożałował, bo Hertha grała z Unionem bardzo słabo - brakowało kogoś do finalizacji sytuacji bramkowych. Goście radzili sobie dzielnie i do przerwy prowadzili 1:0. W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze!

Hertha wyrównała już po sześciu minutach drugiej połowy. Peter Pekarik znalazł się w dobrym miejscu i dobił strzał swojego kolegi z zespołu, który niezdarnie obronił Andreas Luthe.

Krzysztof Piątek wszedł na wyżyny swoich możliwości i mógł dać prowadzenie swojej drużynie już w 69. minucie. W dobrej okazji chciał jednak wykorzystać lepszą pozycję Matheusa Cunhi, ale ten niecelnie uderzył.

Po pięciu minutach było już 2:1 dla Herthy, a w roli głównej - oczywiście Piątek! Polski napastnik naciskał rywala na jego połowie, czym spowodował stratę. Po kilku sekundach wykorzystał już płaskie zagranie ze skrzydła. W 77. minnucie Piątek skompletował dublet! Zebrał futbolówkę na linii pola karnego i bez przyjęcia uderzył na bramkę. Precyzyjny strzał i piękny gol naszego reprezentanta.

Zobacz gole Krzysztofa Piątka w derbach Berlina:

Hertha BSC - 1.FC Union Berlin 3:1 (0:1)

Bramki: Peter Pekarik (51'), Krzysztof Piątek (74' i 77') - Taiwo Awoniyi (20')

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Lech Poznań od lat słynie ze swojej Akademii. Na przestrzeni ostatnich lat często trafiał też ze wzmocnieniami. Z perspektywu czasu widać to choćby na przykładzie kadry reprezentacji Polski, w której roi się od zawodników z niebiesko-białym rodowodem. Sprawdziliśmy, jak personalnie wyglądałby dzisiaj skład Polski złożony wyłącznie z graczy, którzy zaliczyli choć jedno oficjalnie spotkanie w Lechu. Uwaga: niektórych zawodników jak (np. Bartosz Bereszyński) nie wzięliśmy pod uwagę, uznając, że lepiej nadają się do jedenastek innych klubów, w których zagrali więcej meczów, albo rozwinęli się bardziej niż w Lechu.Sprawdźcie, jak prezentuje się skład (i jego głębia), z którego kibice Lecha mają prawo być dumni.

Tak wyglądałaby reprezentacja Polski złożona z byłych i obec...