Dwa sety wygrane na przewagi i awans na trzecie miejsce siatkarek ŁKS Commercecon

Siatkówka. Siatkarki ŁKSCommercecon skorzystały z przegranej Grot Budowlanych z Radomką i po zwycięstwie nad Pałacem w Bydgoszczy awansowały na trzecie miejsce w tabeli TauronLigi.

Łodzianki zaczęły mecz z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Wyszły na prowadzenie 5:0 i taką mniej więcej przewagę utrzymywały do prawie końca pierwszego seta. Mądrą taktykę przyjęły łodzianki w ataku, bo często obijały blok rywalek, rezygnowały z silnych i ryzykownych ataków. Uspokojone wysokim prowadzeniem łodzianki fatalnie rozegrały końcówkę. Gospodynie doprowadziły do remisu 24:24. Duży udział w odbudowanie drużyny Pałacu miała Regiane Bidias, była zawodniczka ŁKS, z którym zdobyła mistrzostwo Polski.
Na szczęście w decydującej sytuacji pomyliły się gospodynie i ŁKSwygrał pierwszą partię 29:27. Pierwszy set trwał 32 minuty.
W drugiej partii gra była tak samo wyrównana, ale tylko do stanu 18:18. Podopieczne trenera Michała Maska wyszły na prowadzenie 20:18. Regiane Bidias zaatakowała w siatkę, później dwa razy została zablokowane przez czujne łodzianki. ŁKSCommercecon wygrał seta do 21.
Trzeci set, choć wydawało się, że padnie łupem gospodyń, należał do łodzianek. Dobre mecze zaliczyły Aleksandra Pasznik i Aleksandra Wójcik. Siatkarki ŁKSCommercecon wygrały na przewagi 29:27, a zatem w identycznym stosunku, jak w pierwszym secie.