Dwie świetne tercje hokeistów TME ŁKH Łódź. Pokonali spadkowicza z ekstraklasy. Zdjęcia

Krzysztof Szymczak, Dariusz Kuczmera
Hokej na lodzie. Inauguracja sezonu była dla hokeistów TME ŁKH tylko w połowie udana. W sobotę pokonali on spadkowicza z ekstraklasy Stoczniowca Gdańsk 6:2 (0:2, 3:0, 3:0), a w niedzielę przegrali z najsłabszym zespołem I ligi w ubiegłym sezonie MKS Sokoły Toruń 1:3 (1:1, 0:1, 0:1).

TMEŁKH zajął w poprzednich rozgrywkach MHL piąte miejsce, ale teraz drużyna jest słabsza, bo nie ma już w niej grupy Rosjan – informuje alfa i omega hokeja na lodzie redaktor Wojciech Filipiak.
Stoczniowiec prowadził 2:0, w drugiej i trzeciej tercji gole strzelali już jednak tylko łodzianie: Mikita Antanowicz – 2, oraz Ricardo Regala, Piotr Matuszewski, Vaclav Rziha i Iwan Cyran. Niedzielny mecz był z kolei kompletnie nieudany. Jeżeli prawdą jest, że bramkarz w hokeju to 60 procent drużyny, to Joshua Reinstein wykonał tę normę z nawiązką, jego koledzy z pola nie zrobili jednak nic, by mu pomóc. Wprawdzie pod koniec pierwszej tercji Artiom Letiuk wyrównał na 1:1, ale potem ŁKH stracił gola grając w przewadze, a resztę szans odebrała bramka strzelona przez torunian w ostatniej minucie.
ŁKH grał w tych meczach w składzie: Hiukka i Reinstein w bramce oraz J. Lewy, Antanowicz, Regala, Moskaliow, Kubiak, Stryżanok, P. Matuszewski, Rziha, T. Lewy, Tajmatow, Cyran, Letiuk, Gusarow, Kułak, Łaptinow, Moruha, Witczak i A. Matuszewski. Po karze meczu za bójkę w pierwszym meczu Antanowicz w niedzielę nie mógł grać.
Pozostałe wyniki drugiej serii meczów (mecz ŁKS z SMS Toruń w pierwszej kolejce został przełożony na inny termin): SMS Toruń – Stoczniowiec 6:4, Polonia Bytom – Podhale 9:2, Zagłębie – Naprzód 3:4 po karnych, SMS Katowice – MOSM Tychy 3:4, HK Opole – Niedźwiadki Sanok 7:2, HK Opole – Podhale 14:2, SMS Toruń – Sokoły 2:6, Polonia – Niedźwiadki 5:1, Zagłębie – Tychy 3:5, Cracovia – Unia Oświęcim 5:0.
Polonia ma po czterech meczach 12 punktów, Sokoły – 9, Naprzód - 8. ŁKH z trzema punktami jest na dziewiątym miejscu wśród 14 zespołów. 18 i 19 września ŁKH grać będzie w Tychach i w Janowie.