Dyrektor PaLMY zwolniony, bo "nie gra w drużynie"?

  Dyrektor PaLMY zwolniony, bo "nie gra w drużynie"?

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  "Nie gra pan już w naszej drużynie. Działa pan przeciwko prezydentowi Piątkowskiemu (wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski - przyp. red.). Zostanie pan zwolniony" - miał usłyszeć dr Andrzej Fijałek, dyrektor studenckiej przychodni PaLMA na Lumumbowie od Agaty Tylipskiej, p.o. dyrektora wydziału zdrowia Urzędu Miasta Łodzi. 17 czerwca dyrektor Fijałek został odwołany ze stanowiska. Tłem wydarzeń była dyskusja o przyszłości przychodni na studenckim osiedlu Uniwersytetu Łódzkiego.
  Dr Andrzej Fijałek nie jest już dyrektorem PaLMY. Bo "nie grał w naszej drużynie"?

  Dr Andrzej Fijałek nie jest już dyrektorem PaLMY. Bo "nie grał w naszej drużynie"? ©Jolanta Baranowska

  Dr Andrzej Fijałek przytoczył treść rozmowy z dyrektor Tylipską w środę podczas komisji ochrony zdrowia i polityki społecznej Rady Miejskiej w Łodzi. Radni, zaskoczeni zarówno informacją o samej rozmowie, jak i o zwolnieniu długoletniego dyrektora miejskiej przychodni PaLMA, z której korzysta m.in. rzesza studentów UŁ, zażądali wyjaśnień od Agaty Tylipskiej. Dyrektorka wydziału zdrowia potwierdziła, że rozmawiała z dr Fijałkiem po poprzednim posiedzeniu komisji zdrowia.

  - Nie użyłam słów o graniu w tej samej lub nie tej samej drużynie - mówi Agata Tylipska. - I nie mówiłam nic o odwołaniu. Powiedziałam panu dyrektorowi, że kiedy idziemy na komisję to jesteśmy po tej samej stronie, reprezentujemy to samo przedsięwzięcie.

  Na komisji zdrowia dwa tygodnie temu poruszany był temat połączenie PaLMY z miejską przychodnią Śródmieście oraz możliwego przeniesienia PaLMY z budynku przy ul. Lumumby 14 na ul. Próchnika.

  Dlaczego dwa tygodnie po dyskusji, w której dyrektor PaLMY brał czynny udział i m.in. bronił przed zwolnieniami załogę studenckiej przychodni został odwołany?

  - Projekt połączenia jednostek nie przebiegał płynnie - tłumaczy Tylipska. - Prezydent podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Fijałka i powierzeniu na pół roku obowiązków dyrektora Janinie Sąsiadek, dyrektorowi ZOZ Śródmieście.

  Andrzej Fijałek miał też zostać odwołany, bo odmówił przygotowania biznesplanu dla przychodni na Lumumbowie.

  - Miasto zleciło mi przygotowanie biznesplanu na lata 2014-2016, tymczasem UŁ wypowiedział nam umowę najmu na ten lokal - tłumaczy były dyrektor studenckiej przychodni. - Do 31 grudnia 2013 r. powinniśmy opuścić budynek na ul. Lumumby 14. Pod pismem w którym tłumaczymy, że nie możemy napisać biznesplanu podpisałem się zarówno ja, jak i dyrektor Sąsiadek. Tyle, że ja zostałem wyrzucony, a dyrektor przychodni Śródmieście awansowała. Zostałem odwołany, ale nie dostałem żadnego uzasadnienia.

  Agata Tylipska potwierdza, że pojawił się problem z funkcjonowaniem przychodni na ul. Lumumby.

  - Ale trwają rozmowy z rektorem UŁ i w zasadzie możemy mieć pewność, że będziemy mogli zostać na ul. Lumumby 14 po 31 grudnia 2013 r. - mówi p.o. dyrektora wydziału zdrowia UMŁ.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pani Tylipska niech się nie cieszy

  marian59 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 23

  po referendum jako zawodnik drużyny przeciwnej pójdzie bruki szlifować

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo