Dyrektor szkoły oskarżony o kradzież 25 tys. zł

  Dyrektor szkoły oskarżony o kradzież 25 tys. zł

  Katarzyna Renkiel

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dyrektor szkoły oskarżony o kradzież 25 tys. zł
  Do 10 lat więzienia grozi dyrektorowi Zespołu Szkół w Srocku (powiat piotrkowski), którego w środę zatrzymali policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją KMP Piotrków. Dyrektor jest podejrzany o przywłaszczenie co najmniej 25 tys. zł.
  Dyrektor szkoły oskarżony o kradzież 25 tys. zł
  Kontrola prowadzona od maja w szkole wykazała, że 48-letni dyrektor w okresie od 2008 roku do 2013 roku przekraczając swoje uprawnienia przywłaszczył kwotę w wysokości min. 25 tys. zł.

  - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna wynajmował szkolną salę gimnastyczną grupom sportowym nie związanym z placówką i pobierał za to opłaty - mówi sierż. sztab. Ilona Sidorko z KMP Piotrków. - Pieniądze nie były ewidencjonowane, a fundusze stanowiące prowizję za obsługę ubezpieczenia grupowego uczniów nie trafiały do właściciela.

  Decyzją prokuratora 48-letni dyrektor został objęty policyjnym dozorem oraz zawieszony w czynnościach służbowych.

  Piotrkowska komenda prosi o kontakt wszystkie osoby, które w latach 2008 -2013 wynajmowały salę gimnastyczną na terenie szkoły. Dzwonić można na nr 44 647 93 50.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo