Działka z parkingiem przy ul. Piotrkowskiej zostanie...

  Działka z parkingiem przy ul. Piotrkowskiej zostanie sprzedana?

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Działka z parkingiem przy ul. Piotrkowskiej zostanie sprzedana?

  ©policja

  Urząd Miasta Łodzi chce wystawić na sprzedaż działki przy ul. Piotrkowskiej 202/210, 204a, 206 oraz 208. Dziś na tej nieruchomości jest parking. O ewentualnym zbyciu tej nieruchomości zdecyduje jednak w środę Rada Miejska w Łodzi.
  Działka z parkingiem przy ul. Piotrkowskiej zostanie sprzedana?

  ©policja

  Miasto chce wystawić na sprzedaż cztery działki o łącznej powierzchni 4,7 tys. mkw. Nieruchomość została wyceniona na 3,1 mln zł. Teren jest wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego jako historyczny układ urbanistyczny ulicy Piotrkowskiej. Ten wpis gwarantuje, że decyzja o warunkach zabudowy tego terenu będzie uzgadniana z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Dzięki temu konserwator będzie miał kontrolę m.in. nad wysokością ewentualnej nowej zabudowy.

  Wysokość budynków w tym kwartale nie powinna przekraczać 25 m. Istniały obawy o wysokość nowych budynków m.in. w kontekście znajdującego się w pobliżu osiedla Manhattan. Rada Osiedla Katedralna była przeciwna sprzedaży tej nieruchomości. Chciała tu zachować teren zielony.

  Ale największym problemem przy sprzedaży działek byłaby likwidacja znajdującego się tu, ogólnodostępnego dla mieszkańców parkingu. - Gdzie będą parkowali mieszkańcy ze Śródmieścia? - pytał na wtorkowym posiedzeniu komisji finansów rady miejskiej Władysław Skwarka, przewodniczący klubu radnych SLD.

  - To spółdzielnia powinna zadbać o miejsca parkingowe dla swoich lokatorów - odpowiedziała Agnieszka Graszka, dyrektor wydziału majątku miasta UMŁ. - A ewentualny inwestor, który kupi tę nieruchomość musi zapewnić parkingi dla mieszkańców nowego budynku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teren zielony?

  suri (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Tam jest zawalony autami parking, a nie teren zielony. W dodatku parking dla siedziby sld :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Likwidacja parkingów

  Betty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Żeby znowu miasto mogło robić naloty strażą miejską? Dojechać czym innym niż samochodem lub rowerem (tylko przy dobrej pogodzie) praktycznie się nie da to teraz zabrali się za utrudnianie życia tym...rozwiń całość

  Żeby znowu miasto mogło robić naloty strażą miejską? Dojechać czym innym niż samochodem lub rowerem (tylko przy dobrej pogodzie) praktycznie się nie da to teraz zabrali się za utrudnianie życia tym co postanowili bojkotować ścisk w komunikacji miejskiej.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xyz

  xxi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 8

  i dobrze. Oby jak najwiecej inwestycji

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  znakomity pomysł

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

  prosiło się to by uzupełnić pierzeję ul.Piotrkowskiej do dawna czas najwyższy aby to zrealizować~!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo