Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci z fundacji "Krwinka" w Łodzi kręcą "Czerwonego Kapturka" pod Grotnikami [ZDJĘCIA]

Redakcja
Podopieczni fundacji „Krwinka” pod okiem profesjonalistów pracują nad nową wersją „Czerwonego Kapturka”. To drugi film, który kręcą.

Oglądanie świata zza szpitalnego okna, operacje, codzienne naświetlania i nieustanne ograniczenia - to codzienność małych podopiecznych łódzkiej fundacji „Krwinka”. Życie z chorobą nowotworową to wyzwanie, zwłaszcza dla maluchów.

Aby chore dzieciaki choć na chwilę mogły zapomnieć o bólu i przykrościach związanych z nowotworem, fundacja wpadła na pomysł zamiany szpitalnej rzeczywistości w plan filmowy i nakręcenia nowej wersji „Czerwonego Kapturka”. W role aktorów wcielają się oczywiście dzieci. Zdjęcia nagrywane są podczas dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjno-wypoczynkowego, który odbywa się Ośrodku wypoczynkowym Jedliczanka pod Grotnikami.

CZYTAJ TEŻ: Fundacja "Krwinka" przekazała szpitalowi im. Konopnickiej w Łodzi nową karetkę [ZDJĘCIA]

- Współpracujący z nami lekarze potwierdzają, że dzięki tej formie wypoczynku i rehabilitacji, mali pacjenci nabierają dużo sił do dalszej walki o powrót do zdrowia - przyznaje Elżbieta Budny, prezes „Krwinki”. - Od wielu lat organizujemy turnusy dla małych pacjentów, którzy przechodzą intensywne leczenie onkologiczne. Obserwując jak wiele radości sprawiła im praca na planie filmowym w ubiegłym roku, podczas tegorocznych wakacji postanowiliśmy zaprosić drugą grupę podopiecznych - dodaje prezes fundacji.

„Czerwony Kapturek” to nie pierwszy film kręcony przez podopiecznych „Krwinki”. Rok temu dzieci na turnusie rehabilitacyjnym pod Grotnikami kręciły western „Bolek, Lolek i Tola na Dzikim Zachodzie jako obrońcy prawa”. Film realizowały pod okiem Roberta Glińskiego, byłego rektora łódzkiej filmówki. Premiera odbyła się podczas IX Zjazdu Pacjentów Wyleczonych i w Trakcie Leczenia Choroby Nowotworowej, który odbył się we wrześniu 2015 roku w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Namawiali łodzian do rejestracji w bazie dawców szpiku
Również i tym razem mali podopieczni pod okiem profesjonalistów wcielają się w aktorów, reżyserów, scenarzystów, stylistów oraz scenografów. Śpiewają piosenki, tworzą kostiumy i dekoracje filmowe.

Pieczę nad tym fabularnym przedsięwzięciem sprawuje Małgorzata Jakubowska z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego. Efekty jej współpracy z młodymi twórcami będziemy mogli oglądać już jesienią.

Pacjentki onkologiczne z Katowic zaprojektowały kolorowe chusty dla chorych na raka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki