Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziękczynna msza święta za posługę biskupa włocławskiego - ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dziękczynna msza święta za posługę biskupa włocławskiego
Dziękczynna msza święta za posługę biskupa włocławskiego Fot. Grzegorz Kamiński
W bazylice katedralnej we Włocławku odprawiono dziękczynną mszą świętą za prawie 18 lat posługi biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Brali w niej udział także duchowni z naszego regionu, bowiem część województwa łódzkiego należy do diecezji włocławskiej.

Homilię wygłosił ks. prał. Artur Niemira, kanclerz kurii. - Jaką miarą wymierzyć pasterską służbę biskupa Meringa - zapytał. - Ilością posług, spotkań, rozmów, interwencji społecznych, udzielonych wywiadów, wygłoszonych homilii, odprawionych mszy świętych i nabożeństw, udzielonych sakramentów, okazywanymi przez ludzi wyrazami wdzięczności, czy może ciężarem spraw, z którymi trzeba było się zmierzyć, które trzeba było rozwiązać, godzinami spędzonymi na klęczniku w kaplicy biskupiego domu, czy może trudem rozmów prowadzonych w zaciszu kurialnych gabinetów, obarczonych bolesnymi i dramatycznymi niekiedy decyzjami rozmówców, wymagającymi niełatwych rozstrzygnięć personalnych przełożonego, kapłańskimi odejściami, kurczącymi się powołaniami, coraz częstszymi i śmielszymi atakami, osamotnieniem w obliczu przeżywanych doświadczeń, po prostu coraz bardziej przygniatającym krzyżem?

10 grudnia biskup Wiesław Mering kończy 75 lat. Niedawno złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu biskupa diecezjalnego. Odpowiednie pisma zostały przekazane do Watykanu za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Jest biskupem włocławskim od 2003 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki