Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzięki unijnemu projektowi łódzcy bezdomni dostali szansę na nowe życie

Anna Gronczewska
Bezdomni z Łodzi dostali szansę na rozpoczęcie normalnego życia. Wszystko dzięki projektowi RE- START.

Dzięki temu projektowi bezdomni mają mieszkania, uczą się nowych zawodów i mają zapewnione płatne staże zawodowe. Projekt pomoże trzydziestu osobom.

- Czym jest łódzka rewitalizacja? To przede wszystkim danie szansy tym osobom, które w Śródmieściu czy na Polesiu żyły – często biednie, bez perspektyw – na inne życie. - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Daliśmy taki tymczasowy dom w sumie 10 osobom: 5 paniom i 5 panom. Płacimy też za te mieszkania czynsz, a jego mieszkańcy mają zapewnioną opiekę, wsparcie streetworkerów. Chcemy, by z takiej pomocy, do 2020 roku skorzystało w sumie 30 osób.

Korzystający z programu mężczyźni uczą się zawodu cieśli, tynkarza, murarza. Kobiety poznają pracę biurową, zdobywają wiedzę potrzebną do zagospodarowania terenów zielonych. Te zawody nie wybrano przypadkowo. Są deficytowe na łódzkim rynku pracy, a poza tym gwarantują dobre zarobki. Po szkoleniach, kursach osoby biorące w tym projekcie odbędą płatne staże. Maja trwać pół roku.
Projekt RE- START jest niemal w 100 procentach sfinansowany z funduszy UE. Miasto dostało na ten cel 1,5 miliona złotych. Jest realizowany ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Rozsądnych Polaków oraz Fundacją Św. Rodziny. Oddano na ten cel dwa gminne mieszkania: przy Mielczarskiego i POW. Wyremontowano e i wyposażono. W jednym z nich mieszkają dwie samotne kobiety i małżeństwo z dwójką dzieci, a w drugim dwie panie i czterech mężczyzn.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki