ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Pielęgniarki z Uniwersytetu Medycznego odebrały dyplomy

  Rozwiń
  Dzielnicowy Roku 2017. Dzielnicowy bliżej nas

  Dzielnicowy Roku 2017. Dzielnicowy bliżej nas

  Jarosław Kosmatka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Najlepsi dzielnicowi i Niebieski Dzień Dziecka
  1/7
  przejdź do galerii

  Najlepsi dzielnicowi i Niebieski Dzień Dziecka ©Jarosław Kosmatka

  W Łódzkiem pracuje ich około pięciuset, w Łodzi ponad 150. Wybieramy tych, którzy są najlepsi. Dzielnicowi nie mogą siedzieć za biurkiem. Mają być tymi, do których przychodzimy po pomoc.
  Polska policja stara się zmieniać. Nie chodzi już tylko o poprawę naszego bezpieczeństwa, ale i o realną współpracę z mieszkańcami. Dlatego w całym kraju wdrażany jest program „Dzielnicowy bliżej nas”.

  Założenie jest z jednej strony banalne, a z drugiej trudne do realizacji. Przede wszystkim chodzi o to, żeby policjanci spędzali jak najmniej czasu za biurkiem, a jak najwięcej w terenie. Dzielnicowy ma się stać tym, dla którego najważniejszą częścią pracy jest obchód podporządkowanego mu terenu. Duży nacisk kładzie się też na możliwość kontaktu mieszkańców z dzielnicowymi. Od niedawna każdy może skontaktować się z funkcjonariuszem, nie tylko dzwoniąc na jego numer w komisariacie, ale i wysyłając e-mail na imienną skrzynkę poczty elektronicznej, czy dzwoniąc na komórkę policjanta.

  Co więcej, udostępniono też aplikację mobilną „Moja komenda”, gdzie w prosty sposób można dowiedzieć się, który z policjantów jest „naszym” dzielnicowym oraz jak się z nim skontaktować.

  Komenda Główna Policji, jak i komendy wojewódzkie, wprowadziły też rozwiązania, które zdjęły z policjantów część biurokratycznej pracy, żeby mieli więcej czasu na pracę w terenie, rozmowy i spotkania z mieszkańcami.

  Wielu z nas w swoim życiu spotyka dzielnicowych. Nie wszyscy mamy z nimi pozytywne skojarzenia, ale wielu zawdzięcza im nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale i życie czy nawet zdrowie. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z KWP w Łodzi zorganizować plebiscyt na Najlepszego Dzielnicowego w województwie łódzkim.


  Dzielnicowy Roku 2017

  Na plebiscytowe zgłoszenia dzielnicowych czekamy do 9 czerwca. Wtedy rozpoczniemy głosowanie na tych najlepszych. Zgłoszenia uczestników można przesyłać na adres k.szporak@dziennik.lodz.pl.
  Zgłosić do konkursu może się sam policjant, ale również będziemy przyjmować zgłoszenia pochodzące od mieszkańców województwa. Każdego kandydata sprawdzimy, czy faktycznie jest dzielnicowym i czy swoim dotychczasowym zachowaniem i pracą w policji zasługuje na wyróżnienie w postaci udziału w konkursie. Dla najlepszych niewątpliwym wyróżnieniem będzie tytuł Dzielnicowego Roku, ale postaramy się również, by dodatkową osłodą ciężkiej służby były atrakcyjne nagrody rzeczowe.
  Więcej informacji o plebiscycie można uzyskać też, dzwoniąc pod numer 42 665 93 57 (pon.-pt., w godz. 11-15). Regulamin i szczegółowe zasady znajdziecie też na stronie dzienniklodzki.pl.


  DZIEŃ MATKI 2017: Życzenia na dzień matki, życzenia dla mamy, wierszyki na dzień mamy [KRÓTKIE SMS]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny