Dzień Dziecka 2013: Podwójne świętowanie w ŁDK

  Dzień Dziecka 2013: Podwójne świętowanie w ŁDK

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dwudniową ofertę dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić Dzień Dziecka z kulturą przygotował Łódzki Dom Kultury. W programie przygotowano m.in. pokazy niezapomnianych filmów familijnych, gry i zabawy oraz finał konkursu recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki".
  Dzień Dziecka 2013: Podwójne świętowanie w ŁDK

  ©Jacek Babicz/archiwum Polskapresse

  W sobotę 1 czerwca już o godz. 11 obejrzeć będzie można animowany film "Renifer Niko ratuje brata" w reż. Kari Juusonena i Jorgena Lerdama. Ta duńsko-fińsko-irlandzko-niemiecka koprodukcja jest kontynuacją filmu "Renifer Niko ratuje Święta" (z 2008 roku). Film pokazany będzie w polskim dubbingu, w którym wystąpili m.in. Stanisław Tym, Anna Dereszowska, Jarosław Boberek i Ryszard Dziduch.

  Nieco później, o godz. 13.15 obejrzeć będzie można "Delfina Pluma" w reż. Eduardo Schuldta, film przygodowy dla całej rodziny, którego główny bohater wraz z przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie legendarnej wielkiej fali.

  Na koniec poznać będzie można przygotowaną z rozmachem i humorem "Królewnę Śnieżkę" w reż.
  Tarsema Singha. W tytułową rolę wcieliła się Lily Collins, zaś Złą Królową zagrała Julia Roberts. Film zrealizowany w 2012 roku przez wytwórnię Citizen Snow Film Productions nie jest wierną adaptacją baśni braci Grimm, ale luźną wariacją na temat zawartych w niej wątków. Przed seansami organizatorzy przewidzieli gry i zabawy z nagrodami, które osobiście wręczać będzie specjalnie zaproszona Wróżka. Żadne dziecko nie pozostanie bez nagrody! ŁDK przygotował specjalne ceny biletów (dla sześciu osób 30 zł, dla czterech osób 25 zł, dla trzech - 20 zł; bilet pojedynczy kosztuje 10 zł). Do każdego dołączony będzie słodki upominek.

  Z kolei 2 czerwca, w ramach 42. Konkursu Recytatorskiego Dla Dzieci "Świerszczykowe wierszyki", odbędą się w ŁDK-u Regionalne Obchody Dnia Dziecka. Dotąd konkurs odbywał się w 16 gminach województwa. W tym roku objął cały region.

  Podczas hucznego finału obejrzeć będzie można spektakl Teatru Króla, obejrzeć film "Lasy klimatu umiarkowanego" połączony z prelekcją dr Adama Gogacza, wziąć udział w "Świerszczykowym balu", połączonym z konkursem wiedzy o przyrodzie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo