Dzień Dziecka 2013: Świętuj wspólnie z Tuwimem na Off...

  Dzień Dziecka 2013: Świętuj wspólnie z Tuwimem na Off Piotrkowska

  amag

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z kim świętować Dzień Dziecka? Przede wszystkim z rodzicami i dziadkami, ale można też skusić się na towarzystwo Juliana Tuwima. Żeby lepiej poznać jego twórczość, trzeba wybrać się do Off Piotrkowska.
  Dzień Dziecka 2013: Świętuj wspólnie z Tuwimem na Off Piotrkowska

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Ze względu na trwający rok Tuwima dwie pracownie na terenie Off Piotrkowska zabiorą maluchy w wyjątkową podróż po świecie wierszy Juliana Tuwima. Zarówno w Dzień Dziecka jak i w niedzielę (2 czerwca) pracownia OKO oraz wydawnictwo Ładne Halo organizują warsztaty dla dzieci od piątego roku życia.

  W sobotę od godz. 10 dzieci będą zwiedzać wydawnictwo, gdzie obejrzą ilustracje inspirowane twórczością Tuwima. Na przykładzie "Lokomotywy" i "Ptasiego Radia" maluchy poznają rolę obrazu w książkach.

  Pół godziny później uczestnicy sobotniego spotkania przeniosą się do pracowni OKO, gdzie będą tworzyć ptasie maski w technice papier-mâché. Zadanie ma polegać na doklejaniu oczu, piór i dziobów tak, by postaci ptaków przypominały bohaterów wiersza "Ptasie radio".

  Stworzone maski będzie można zabrać po zajęciach do domu, ale warto przynieść je ponownie do OFF Piotrkowska następnego dnia. W niedzielę dzieci będą mogły kontynuować tworzenie projektów, a po ukończeniu zajęć założą je na siebie i wybiorą się na spacer do Ławeczki Tuwima. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10, a kolorowy korowód wyruszy o godz. 14.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo