Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień Kobiet 2020. Kwiaty, rajstopy i... śpiew wójta czyli jak świętujemy 8 marca w Łodzi i w regionie

Fundacja "Krwinka" świętowała Dzień Kobiet już w piątek obdarowując najmłodsze panie, pacjentki szpitala przy ul. Spornej w Łodzi
Fundacja "Krwinka" świętowała Dzień Kobiet już w piątek obdarowując najmłodsze panie, pacjentki szpitala przy ul. Spornej w Łodzi Fundacja "Krwinka"
Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet wójt i radni z gminy Bełchatów śpiewali dla pań, a fundacja "Krwinka" wręczyła upominki najmłodszym pacjentkom i ich mamom z oddziału onkologicznego szpitala przy Spornej. Większość obchodów Dnia Kobiet jest jeszcze przed nami. Panie dostaną kwiatki a nawet tradycyjne rajstopy.

W tym roku 8 marca przypada w niedzielę, dlatego część instytucji świętowało już z paniami w piątek. Ale kwiatów dla pań nie zabraknie też w niedzielę i w poniedziałek.

W gminie Bełchatów wójt, radni i pracownicy jednostek samorządowych zaśpiewali specjalnie dla pań z okazji ich święta. Uznali bowiem, że sami zadbają o o część artystyczną imprezy z okazji gminnego Dnia Kobiet i w formule „Szansy na sukces” powalczyli o uznanie pań. Emocji nie brakowało, tym bardziej, że panowie okazali się być bardzo kreatywni, również w kwestii choćby przygotowania swojego scenicznego wizerunku. Imprezę poprowadził Paweł Bauer, finalista jednego z odcinków telewizyjnej „Szansy”.

Także w piątek kwiaty najmłodszym kobietom, pacjentkom oddziału onkologicznego szpitala przy ul. Spornej oraz ich dzielnym mamom wręczyła Fundacja „Krwinka”. Natomiast na dworcu Łódź Fabryczna imprezę dla pań zorganizowała ŁKA.
Większość imprez z okazji Dnia Kobiet jest jednak jeszcze przed paniami z Łódzkiego. W niedzielę na przystanku przesiadkowym w centrum kwiaty paniom wręczać będzie lewica. W niedzielę panie dostaną też kwiaty od bliskich, w poniedziałek - od kolegów z pracy.

Większość firm i urzędów w regionie łódzkim odchodzi jednak od systemowego wręczania kobietom upominków, zostawiając tę inicjatywę pracownikom – mężczyznom. Tak jest m.in. w urzędzie wojewódzkim w Łodzi.

-Jak co roku panie dostaną u nas kwiaty. Wręczą je pracujący w urzędzie mężczyźni – mówi Dagmara Zalewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Podobnie jest w urzędzie marszałkowskim i w łódzkim magistracie.

- Idąc do pracy w poniedziałek rano kupię kwiatki dla pań pracujących w moim biurze – zapewnia Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydenta Łodzi.

Nawet łódzki dom handlowy Central nie wręcza już pracownicom upominków. Ma za to promocje i gadżety dla klientek robiących zakupy.

- Kiedyś panie dostawały goździki, ale było to w latach 70-tych i 80-tych, czyli jakieś 40 lat temu – mówi Anna Domańska, dyrektor SDH Central.

Tradycję rozdawania kobietom rajstop kultywuje łódzka firma pończosznicza Gabriella, producent m.in. Łódzkiej Rajtuzy. Panie zatrudnione w firmie w z okazji Dnia Kobiet dostaną po pięć par rajstop. Gabriella wyśle też swoje rajstopy do dwóch łódzkich restauracji, które będą je wręczać klientkom.

Sebastian Krajda, marketing manager w firmie Gabriella jest zdania, że dawna tradycja wręczania paniom rajstop powinna być zachowana. -Warto kultywować ten zwyczaj w nowoczesnej formie, bo przecież dzisiejsze rajstopy są już zupełnie inne – podkreśla Krajda.

Z okazji Dnia Kobiet wiele instytucji i obiektów przygotowało specjalną ofertę dla pań. Przykładowo w niedzielę do łódzkiego zoo wszystkie kobiety niezależnie od wieku wchodzą za symboliczne 8 zł, zaś Aquapark Fala w cenie biletu oferuje zajęcia z aquazum-by, fitness w wodzie i... animatorów dla dzieci, żeby kobiety mogły choć chwilę odpocząć. ą Współpraca: Magdalena Buchalska

emisja bez ograniczeń wiekowychprzemoc
Wideo

Strefa Biznesu: Jak wygląda życie na Ukrainie 2 lata od wybuchu wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki