Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień Nauczyciela 2021 w Łodzi i regionie. Nagrody finansowe dla nauczycieli od samorządów i kuratora. Lista wyróżnionych nauczycieli

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Na zdjęciu łódzka gala kuratora z okazji Dnia Nauczyciela 2019
Na zdjęciu łódzka gala kuratora z okazji Dnia Nauczyciela 2019 Krzysztof Szymczak (archiwum "DŁ")
W czwartek (14 października) Dzień Edukacji Narodowej, zwany też Dniem Nauczyciela. Z tej okazji samorządy prowadzące szkoły przyznają nagrody finansowe ich pracownikom i dyrektorom. Reprezentantów oświaty docenia też kurator, wręczając wyróżnienia: swoje oraz od ministra edukacji.

Powołanie specjalnego funduszu na nagrody dla pracowników oświaty to obowiązek każdego samorządu, wynikający z przepisów Karty Nauczyciela (ten fundusz to co najmniej jeden procent planowanych rocznych wynagrodzeń). Nagrody są wręczane w okolicy Dnia Edukacji Narodowej i co roku budzą duże zainteresowanie w belferskim środowisku.

Nagrody na Dzień Nauczyciela 2021 od marszałka Łódzkiego (lista nazwisk)

W poniedziałek pełną listę przyznanych nagród przesłał naszej redakcji Urząd Marszałkowski w Łodzi (samorząd województwa również prowadzi swoje placówki oświatowe). Po 3800 zł (kwoty w artykule podajemy brutto) trafi do: Iwony Buchalskiej – dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego (CREWŁ) w Piotrkowie, Lidii Leśniewicz – dyrektor CREWŁ w Zgierzu, Sylwii Laskowskiej – dyrektor CREWŁ w Łodzi, do Moniki Szczepaniak – dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Joanny Brygier i do Anetty Janczak – obie to nauczycielki Szkoły Policealnej Techniki Dentystycznej w Łodzi, Bożeny Hałaczkiewicz z CREWŁ w Sieradzu oraz Tomasza Krzeszewskiego z CREWŁ w Łodzi.

W środę (13 października) ósemce nagrodzonych na gali w Sieradzu pogratuluje Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Nagrody prezydent Łodzi na Dzień Nauczyciela 2021

Co roku najwyższe nagrody w regionie przyznaje Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Np. w 2020 r. było to 10 tys. zł jako wyróżnienie pierwszego stopnia dla jednego nauczyciela oraz 118 wyróżnień drugiego stopnia po 8 tys. zł. We wtorek (12 października) magistrat ujawnił, że za 2021 r. prezydent przyzna tylko nagrody drugiego stopnia – 43 wyróżnionym (lista nazwisk pozostaje niejawna do uroczystości).

Łódzki magistrat organizuje prezydencką galę w piątek (15 października).

Dzień Edukacji Narodowej: nagrody kuratora i ministra edukacji dla nauczycieli z województwa łódzkiego

Swoje nagrody z okazji Dnia Nauczyciela przyznaje także łódzki kurator oświaty, czyli obecnie Waldemar Flajszer. W 2021 r. takich wyróżnień będzie 72 – po 6,4 tys. zł – ponadto kurator przekazuje nagrody ministra edukacji, czyli aktualnie Przemysława Czarnka: po 7,5 tys. otrzyma 17 reprezentantów oświaty z Łódzkiego.

Kuratorium organizuje kilka spotkań dla wyróżnionych nauczycieli (wtedy poznamy ich nazwiska): środowe w Łodzi oraz w miastach, w których znajdują się delegatury tej instytucji (Skierniewice, Piotrków, Sieradz, Kutno). Będą to okazje także do odbioru Medalu Komisji Edukacji Narodowej – dla 78 odznaczonych z naszego województwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki