Dzień Papieski w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Dzień Papieski w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dzień Papieski w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  W niedzielę obchodzony jest Dzień Papieski, czyli święto polskiego Kościoła przypadające w rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża.
  W Łodzi z tej okazji do wybranych parafii trafiło tego dnia po 200 kremówek. Kremówki można będzie kupić w łódzkich parafiach: św. Kazimierza, św. Franciszka z Asyżu, św. Urszuli Ledóchowskiej, MB Jasnogórskiej, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jana Bosko, MB Zwycięskiej i w katedrze.

  Pomysł pochodzi z Poznania, gdzie tamtejszy Caritas co roku w Dzień Papieski rozprowadza aż 40 tys. "charytatywnych" kremówek.


  Najpierw o godz. 11 przed łódzką katedrą rozpoczął się festyn rodzinny przygotowany przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 18 rozpocznie się jeszcze różaniec ze scholą katedralną, a o godz. 19 uroczysta msza z okazji XIII Dnia Papieskiego.

  O godzinie 20 będzie młodzieżowy Marsz Papieski. Uczestnicy wyruszą spod dawnych zakładów Uniontex przy ul. Kilińskiego 187, w których papież spotkał się z włókniarkami. Po drodze słuchać będą dialogów o nauczaniu Jana Pawła II i odmówią koronkę pod byłym domem św. Faustyny przy ul. Abramowskiego. Marsz zakończy się pod pomnikiem Jana Pawła II przy łódzkiej katedrze.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Motyl z kumplami znowu urządzili happening. Ładne skrzydełka sobie przypiąl.

  kod_captcha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Na szczęście dzisiaj nie kazal sobie zlizywać śmietany z kolan.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo