Dziesięć medali medali KS Olimp Łódź w Polish Open. Brawo #teamTME

W Bielsku-Białej odbyła się XV edycja zawodów Polish Open. Rywalizowali w niej karatecy z całej Europy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy KS Olimp Łódź z #teamTME, którzy wywalczyli aż 10 medali! Tym samym zostali najlepszym polskim klubem w turnieju. KS Olimp Łódź zajął również 12 miejsce wśród 196 klubów z 31 państw!

Zawody Polish Open stanowiły istotny etap przygotowań do najważniejszych imprez europejskiego oraz światowego karate. Dla wielu narodowych reprezentacji był to turniej kwalifikacyjny do tegorocznych mistrzostw świata seniorów, które odbędą się w Dubaju. Młodsi zawodnicy walczyli o przepustki na przyszłoroczne mistrzostwa Europy kadetów, juniorów oraz młodzieżowców w Pradze.

Reprezentanci KS Olimp Łódź podczas Polish Open pokazali się ze świetnej strony. Wywalczyli 3 złote, 3 srebrne oraz 4 brązowe medale. Krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyli Hubert Jarocki, Ksenyia Dronchanka oraz Kamil Milski.

Hubert Jarocki sięgnął po złoto w kategorii U21 - 84 kg. W drodze do finału pokonał rywali ze Słowacji, Węgier oraz Niemiec, by w decydującym boju zwyciężyć z kolejnym Słowakiem (1:0).

Najlepsza w kategorii junior - 53 kg okazała się Ksenyia Dronchanka. Pochodząca z Białorusi nowa zawodniczka w szeregach KS Olimp Łódź na przestrzeni całych zawodów rywalizowała z Ukrainką, Polką oraz Dunką, by w finale pokonać 3:0 kolejną z przedstawicielek Ukrainy.

Złoto w kategorii kadet - 57 kg zdobył Kamil Milski. W drodze po najcenniejszy medal aż trzykrotnie musiał mierzyć się z rywalami z Łotwy. Wszystkie pojedynki, łącznie z tym finałowym (2:0) zostały rozstrzygnięte na korzyść Milskiego.

Spośród pozostałych medalistów wyróżnić należy m.in. Dorotę Banaszczyk, dla której był to pierwszy start od czasu minimalnie przegranych kwalifikacji olimpijskich. W silnej konkurencji - 61 kg sięgnęła po brązowy medal. Cieszy również powrót do formy Krzysztofa Szewczyka, który w mocno obsadzonej kategorii U21 - 75 kg wywalczył srebro.