Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzikie zwierzęta, które odniosły sukces. Te gatunki odrodziły się, gdy tylko ludzie zostawili je w spokoju!

Andrzej Gębarowski
Andrzej Gębarowski
Wzrasta także liczba wilków - kilkanaście lat temu było ich w Polsce kilkaset, obecnie jest kilka tysięcy. W naszym województwie  leśnicy zauważyli już przynajmniej dwie wilcze watahy - w Puszczy Bolimowskiej i lasach nad Pilicą, a ostatnio widziano wilka w lasach pod Poddębicami. Nie trzeba się ich bać; nie zdarza się obecnie, aby atakowały człowieka, za to w lesie pełnią pożyteczną rolę, eliminując nadmiar zwierzyny płowej oraz osobniki chore.
Wzrasta także liczba wilków - kilkanaście lat temu było ich w Polsce kilkaset, obecnie jest kilka tysięcy. W naszym województwie leśnicy zauważyli już przynajmniej dwie wilcze watahy - w Puszczy Bolimowskiej i lasach nad Pilicą, a ostatnio widziano wilka w lasach pod Poddębicami. Nie trzeba się ich bać; nie zdarza się obecnie, aby atakowały człowieka, za to w lesie pełnią pożyteczną rolę, eliminując nadmiar zwierzyny płowej oraz osobniki chore. fot. 123rf
Dużo się mówi o zagrożeniach środowiska naturalnego, które szybko traci swoją bioróżnorodność. Okazuje się jednak, że w tym morzu klęsk, jakie zadajemy przyrodzie, są też wyspy sukcesu.

Do gatunków, które odrodziły się i nadal odradzają, gdy tylko człowiek zostawił je w spokoju. można zaliczyć bobry i ostatnio wilki, a wśród awifauny żurawie, czaple białe, kormorany i ptaki z naszego narodowego godła - bieliki. Mekką tych dzikich gatunków jest obecnie zbiornik Jeziorsko, gdzie można zobaczyć setki kormoranów i kilkanaście bielików, a zimujące tu żurawie liczy się niekiedy w tysiącach.

Wzrasta także liczba wilków - w naszym województwie leśnicy zauważyli już przynajmniej dwie wilcze watahy, a ostatnio widziano wilka w lasach pod Poddębicami. Nie trzeba się ich bać; nie zdarza się obecnie, aby atakowały człowieka, za to w lesie pełnią pożyteczną rolę, eliminując nadmiar zwierzyny płowej oraz osobniki chore.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki