Andrzej Skibiński
Efektowne zwycięstwo Polek nad Koreankami w Lidze Narodów
Efektowne zwycięstwo Polek nad Koreankami w Lidze Narodów Pawel Relikowski / Polska Press
Reprezentacja Polski wygrała z Koreą Południową 3:0 w swoim czwartym meczu Ligi Narodów w Rimini. Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych zdobyła Malwina Smarzek - 18.

Drużyna Jacka Nawrockiego powróciła do gry po trzech dniach przerwy. W pierwszej serii gier wygrała po tie-breaku z Włochami, a następnie przegrała z Serbią i Turcją (po 1:3). Jej poniedziałkowym rywalem była Korea Południowa, która także przystępowała do rywalizacji z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami.

Polki były zdecydowanie lepsze. Popełniały mniej błędów i wykorzystywały niedokładność rywalek. Kolejne partie wygrały do 15, 20 i 22. Ryzyko przegranego seta zajrzało im w oczy tylko w ostatniej części meczu, jednak odwróciły jej losy. Nie do powstrzymania były Malwina Smarzek i Magdalena Stysiak. Pierwsza zdobyła 18 punktów (w tym aż sześć blokiem), druga - 16.

Po czterech kolejkach Biało-Czerwonego zajmują dziesiąte miejsce. We wtorek zagrają z Belgią (godz. 13), a w środę z Dominikaną (godz. 18). Transmisje w Polsacie Sport.

Korea Południowa - Polska 0:3 (15:25, 20:25, 22:25)