Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2016 [HISTORIA, POLSKI WOS] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

red
Edyta Lato, dyrektor Gimnazjum numer 23 w Kielcach dodawała otuchy przed egzaminem Karolinie Kołodziej z klasy 3 a.
Edyta Lato, dyrektor Gimnazjum numer 23 w Kielcach dodawała otuchy przed egzaminem Karolinie Kołodziej z klasy 3 a.
Rusza egzamin gimnazjalny 2016. Potrwa trzy dni. Rozpocznie się testem z historii i Wiedzy o Społeczeństwie. W całej Polsce egzamin pisać będzie około 360 tysięcy uczniów ostatniej klasy gimnazjum. Od wyników jakie uzyskają na egzaminie (poznamy je w czerwcu) zależeć będzie do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej się dostaną. Aby nie trzymać gimnazjalistów w niepewności tak długo, już dziś w serwisie EDUKACJA opublikujemy odpowiedzi egzaminu gimnazjalnego 2016 z języka polskiego, historii i WOS-u.

CZYTAJ TEŻ:
Egzamin gimnazjalny 2017 [HISTORIA, POLSKI WOS] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

POBIERZ Egzamin gimnazjalny 2016: historia, wiedza o społeczeństwie - ARKUSZ

SUGEROWANE ODPOWIEDZI z Egzaminu Gimnazjalnego 2016: część humanistyczna - historia i WOS

Zadanie 1
1.1 A

Egzamin w błyskawicznym tempie  rozwiązały dla nas nauczyciele z Gimnazjum numer 23 w Kielcach: Kinga Kal - Kasprzyk, Sylwia Szymańska,  Agnieszka Świercz
Egzamin w błyskawicznym tempie rozwiązały dla nas nauczyciele z Gimnazjum numer 23 w Kielcach: Kinga Kal - Kasprzyk, Sylwia Szymańska, Agnieszka Świercz i Małgorzata Kaszuba. Dawid Łukasik

1.2 B

Zadanie 2
C

Zadanie 3.
P
P

Zadanie 4.
F
F

Zadanie 5
5.1 C

5.2 C

5.3 A

Zadanie 6.
C

Zadanie 7.
C

Zadanie 8.
F
F

Zadanie 9.
D

Zadanie 10.
A

Zadanie 11.
P
P

Zadanie 12.
A

Zadanie 13.
F
P

Zadanie 14.
B

Zadanie 15.

D

Zadanie 16.
A, 2

Zadanie 17
17.1 D

17.2 A

Zadanie 18
18.1 C

18.2 B

18.3 C

Zadanie 19.
B

Zadanie 20.
D

Zadanie 21.
21.1 B
21.2 D

Zadanie 22.
D

Zadanie 23.
B

Zadanie 24.
P
F

Zadanie 25.
P
P

------------------- ---------------- ---------------------

POBIERZ Egzamin gimnazjalny 2016: język polski - ARKUSZ

SUGEROWANE ODPOWIEDZI z Egzaminu Gimnazjalnego 2016: część humanistyczna - język polski

Zadanie 1
D

Zadanie 2
A

Zadanie 3
P
F

Zadanie 4
B

Zadanie 5

D

Zadanie 6
Kruszyć kopię ( o śoś, o kogoś)

Zadanie 7
P
P

Zadanie 8
C

Zadanie 9
B

Zadanie 10
B

Zadanie 11
P
P
P
ZADANIE 12
B
D

Zadanie 13
F
P

Zadanie 14
D

Zadanie 15
C

Zadanie 16
FP

Zadanie 17
B3

Zadanie 18
C

Zadanie 19
P
P

Zadanie 20
D

Zadanie 21
Zgadzam się z opinią autora teksu. Wg autora w rozmowie można zaimponować swoją wiedzą, dowcipem, umiejętnością wysławiania się. Z własnych doświadczeń wiem, że dzięki rozmowie poznajemy zainteresowania innych, ich charakter.

Zadanie 22
Wolność to wartość istotna dla każdego człowieka i w każdej epoce. Szczególnie ważna staje się wtedy, gdy ktoś ją chce ograniczyć lub odebrać. Pragnienie wolności ujawnia się zwłaszcza podczas niewoli, okupacji. Przykłady bohaterów literackich, którzy tę wartość uznali za najwyższą, można odnaleźć w „Kamieniach na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.
Mnie najbardziej zaimponował Rudy, czyli Jan Bytnar. Wspólnie z Alkiem i Zośką działał podczas II wojny światowej najpierw w Małym Sabotażu, a później w dywersji, przeciwstawiając się okupantowi i walcząc o wolność ojczyzny. Rudy to drobny, szczupły chłopak, wyróżniający się jednak sprawnością fizyczną i sprytem, co pokazał wielokrotnie, zrywając flagi niemieckie z budynków publicznych, malując kotwice czy walcząc z bronią w ręku. W imię wolności kraju wykorzystywał też swoje zdolności intelektualne i pomysłowość. To on skonstruował specjalne pióro do pisania farbą na murach symbolu Polski Walczącej i haseł antyhitlerowskich. Wymyślił także sposób na szybkie rozwijanie polskich flag na latarniach z okazji rocznic narodowych. Jak każdy bohater wyróżniał się odwagą. To on namalował kotwicę na Pomniku Lotnika znajdującym się w centrum Warszawy, nie zważając na obecność innych ludzi, w tym Niemców. Sprawdził się też podczas akcji wysadzenia pociągu pod Kraśnikiem czy ewakuacji domu przy Brackiej. Jako wrażliwy człowiek miał wątpliwości, gdy musiał zabijać, ale zdawał sobie sprawę, że nie ma innej drogi w walce z wrogiem. Aresztowany przez gestapo wykazał się wyjątkową wytrzymałością i poświęceniem, gdyż nie zdradził nikogo ze swoich przyjaciół, znosząc potworne tortury. Zdawał sobie sprawę, że od jego postawy zależy życie kolegów i wolność ojczyzny. Rudy był świadomy swojej roli w walce z okupantem, o czym świadczą także ostatnie chwile życia, gdy prosi o przypomnienie wiersza Juliusza Słowackiego „Testament mój”.

Dla wolności Janek poświęcił cała swoją młodość, możliwość rozwijania się, życiowe plany, rodzinę. Jego postawa świadczy o dojrzałości, gdyż świadomie dokonał wyboru. Wiedział, że Polska odzyska niepodległość, gdy on i jego pokolenie zdecydują się na walkę w imię wartości najwyższej – wolności.

--------------------- ----------------------- ---------------------

A tak o części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego 2016 pisaliśmy przed jej rozpoczęciem

Gimnazjaliści pierwszego dnia egzaminu zmierzą się z arkuszem humanistycznym, który sprawdza wiadomości z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Test potrwa 150 minut. O tym, jak się wypadło, uczniowie dowiedzą się w dniu zakończenia roku szkolnego. „Echo Dnia” jak co roku opublikuje jednak arkusze wraz z odpowiedziami, dużo wcześniej, bo zaraz po zakończeniu poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego 2016.

Gdzie znaleźć odpowiedzi egzaminu gimnazjalnego 2016 [POLSKI, HISTORIA WOS]?

W tym artykule opublikujemy arkusze i odpowiedzi części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego 2016 [WOS HISTORIA JĘZYK POLSKI] tuz po zakończeniu egzaminu - prosimy o odświeżanie strony co kilka minut.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016: Dziś część humanistyczna

Dziś gimnazjaliści napiszą część humanistyczną, we wtorek matematyczno-przyrodniczą, w środę będą borykać się z zadaniami z języka obcego.

Egzamin z części humanistycznej składa się z dwóch części. Pierwsza to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na której napisanie uczniowie mają przeznaczone 60 minut. Druga część składa się z zadań z języka polskiego i trwa 90 minut.

Podobnie wygląda egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie najpierw napiszą test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania 60 minut), a później z matematyki (90 minut).

Egzamin z języków obcych składa się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania 60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania 60 minut).

Co na arkuszu egzaminu gimnazjalnego 2016 z polskiego historii i WOS-u?

Jakie będą tematy na egzaminie gimnazjalnym 2016 z języka polskiego, historii i WOS-u?Z jakimi zadaniami zmierzą się uczniowie? W ubiegłym roku uczniowie twierdzili, że tematy nie były trudne w porównaniu z testami z poprzednich lat. Musieli zmierzyć się m.in. z tematem rozprawki: "O ludziach, którzy potrafią czynić dobro". Należało podać przynajmniej dwa przykłady z literatury oraz jeden z historii nowożytnej.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale minimalny wynik nie jest określony, toteż egzaminu nie można nie zdać.‎ Specjaliści podkreślają, jak istotne znaczenie podczas egzaminów ma wsparcie. - Absolutnie nie można mówić „nie uczyłeś się, więc teraz wyjdą twoje braki”. Rodzice muszą utwierdzać dzieci w przekonaniu, że sobie poradzą. Optymizm to klucz do sukcesu - podkreślają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki