EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 Z CKE. Historia i WOS [PYTANIA,...

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 Z CKE. Historia i WOS [PYTANIA, ARKUSZE CKE, TESTY, ODPOWIEDZI]

  tc

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 Z CKE. Historia i WOS [PYTANIA, ARKUSZE CKE, TESTY, ODPOWIEDZI]
  1/58
  przejdź do galerii
  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczął się w środę, 19 kwietnia i trwał 60 minut. Test z historii i WOS jest elementem części humanistycznej EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2017. Tego samego dnia o godzinie 11 uczniowie napiszą egzamin z języka polskiego. Na naszej stronie znajdziecie pytania, odpowiedzi oraz arkusze egzaminu gimnazjalnego. HISTORIA i WOS EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 - PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE.

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: HISTORIA I WOS [PYTANIA, ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: HISTORIA I WOS [ARKUSZE CKE] - pobierz

  Zobacz galerię

  Egzamin gimnazjalny 2017 rozpoczął się o godz. 9 60-minutowym testem z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godz. 11 - półtoragodzinny sprawdzian z języka polskiego.

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: w środę część humanistyczna: Egzamin gimnazjalny 2017 już od środy. To jeden z ostatnich testów przed reformą  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: HISTORIA I WOS [PYTANIA]

  Na egzaminie gimnazjalnym z historii i wiedzy o społeczeństwie uczniowie mieli do dyspozycji m.in. teksty źródłowe. Na podstawie jednego z nich musieli wskazać, czy treść opisuje humanizm, czy racjonalizm oraz uzasadnić swoją odpowiedź.

  Na teście pojawiły się również pytania o starożytność, z wczesnego średniowiecza (pytanie dotyczące traktatu w Verdun), czy wypowiedź na temat wojny secesyjnej. Jedno z zadań dotyczyło z kolei Konrada Mazowieckiego, który sprowadził Krzyżaków do Polski.

  Po analizie jednego z tekstów źródłowych należało stwierdzić, kto ma władzę ustawodawczą w województwie.

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: HISTORIA I WOS [ODPOWIEDZI]

  Zadania 1 i 2


  Kolejne odpowiedzi na następnej stronie
  1 3 4 5 ... 18 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo