Eko Targ w Off Piotrkowska [ZDJĘCIA]

  Eko Targ w Off Piotrkowska [ZDJĘCIA]

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Eko Targ w Off Piotrkowska [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Po raz pierwszy na terenie OFF Piotrkowska odbył się Eko Targ. Producenci ekologicznej żywności przywieźli do Łodzi chleby na zakwasie, niepasteryzowane mleko, "żywe" piwo, wędliny wędzone na owocowym drewnie, ale i np. ekologiczne pampersy. Takie targi mają się odbywać w tym samym miejscu w każdą sobotę.
  - Pyszny, proszę spróbować - zachęcała Krystyna Ożadowicz do spróbowania koziego sera "z dziurami" (10 zł za 100 g).

  Jak twierdzi Dominika Frant, organizatorka Eko Tragu modę na bio bazary na ulicy kultywują przede wszystkim Amerykanie. Ale i w Polsce nie brakuje już miejsc, gdzie można kupić ekologiczne produkty, z domowych gospodarstw, w których nie znajdziemy grama chemii. Wiele produktów ma certyfikaty.

  - Chodziło nam przede wszystkim o klimat - mówi Dominika Frant. - Chcemy, bo osoba kupująca np. kozi ser porozmawiała z tą panią, która go produkuje. Mamy nadzieję, że te relacje zaowocują kolejną wyprawą na targ.

  Targi mają się odbywać co sobotę, od godz. 9 do 16 - w pogodnie dni na świeżym powietrzu, zaś zimą czy w deszczowe dni - w pobliskiej galerii wystawienniczej.

  - Zagroda Łącka przywiozła certyfikowane, rzadkie w Łodzi, surowe mięso z drobiu - wymienia Dominika Frant. - Producent wędlin Wasąg to zaś perełka wśród tego typu wyrobów. Kurier Warzywny z Łodzi przyjechał z owocami i warzywami jak z ogródka. Mamy regionalne, świeżo tłoczone soki. Można też kupić niepasteryzowane mleko, jogurty i sery - wszystkie produkty od krowy rasy Jersey. Mamy piekarnie z chlebami na zakwasie i pyszne makarony. Babkarnia i Pan Cupcake mają słodkie, ręcznie wyrabiane muffiny. Można też kupić krzaki pomidorów na balkon.

  W ramach targu odbyła się też degustacja win od Marka Kondrata oraz grillowanie serów z miejscowego sklepiku Ser Lancelot (w Restauracji Lili).

  Około południa na targu był już spory tłum klientów: od starszych państwa pamiętających jeszcze mleko od krowy, a nie ze sklepowej półki, po młodych, ceniących ekologię ludzi.

  Za ekologię trzeba jednak zapłacić: kilogram żytniego chleba na zakwasie to 8 zł, makaron (140 g) 8 zł, a słoiczek (0,5 litra) grillowanej papryki - 14 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Off

  Łodziak1423 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 19

  Off Piotrkowska to dawne tzw. Chinatown , miejsce dość dobrze znane Łodzianom,mieściły się tam same budy z Chińskim jedzeniem. Dziś mimo dwóch budek z jedzeniem jest to miejsce alternatywnej...rozwiń całość

  Off Piotrkowska to dawne tzw. Chinatown , miejsce dość dobrze znane Łodzianom,mieściły się tam same budy z Chińskim jedzeniem. Dziś mimo dwóch budek z jedzeniem jest to miejsce alternatywnej kultury . Adres-Piotrkowska 138/140zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie to jest ?

  Bacha Krakowianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 19

  Nazwa „off Piotrkowska” wskazuje, że to jest gdzieś hen daleko od Piotrkowskiej (rozumiem, że tak, jak „off Broadway”), ale słyszałam, że podobno całkiem blisko Śródmieścia.
  Szkoda, że...rozwiń całość

  Nazwa „off Piotrkowska” wskazuje, że to jest gdzieś hen daleko od Piotrkowskiej (rozumiem, że tak, jak „off Broadway”), ale słyszałam, że podobno całkiem blisko Śródmieścia.
  Szkoda, że dziennikarka, zafascynowana pomysłem na targi zdrowej żywności, nie podała najważniejszego, mianowicie adresu.
  Czy naprawdę u was nikt dotychczas nie handluje zdrową żywnością, że to taka rewelka ???
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo