Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ekologiczna bomba tyka koło Kutna. Wysypisko śmieci w Łaniętach groźne jak to w Zgierzu. Mieszkańcom pomaga posłanka Paulina Matysiak

Dariusz Gabryelski
Dariusz Gabryelski
Ekologiczna bomba tyka koło Kutna. Wysypisko śmieci w Łaniętach groźne jak to w Zgierzu
Ekologiczna bomba tyka koło Kutna. Wysypisko śmieci w Łaniętach groźne jak to w Zgierzu brak
Paulina Matysiak posłanka Lewicy Razem z Kutna, interweniuje u starosty w sprawie wysypiska śmieci w Łaniętach. O pomoc poprosili ją przestraszeni mieszkańcy.

Paulina Matysiak, posłanka Lewicy Razem z Kutna, wysłała do Starosty Powiatu Kutnowskiego Daniela Kowalika pismo w sprawie wysypiska śmieci w Łaniętach. Zdaniem posłanki jest ono kolejną po zgierskiej Borucie, potencjalną bombą ekologiczną w województwie łódzkim.

- O interwencję w tej sprawie zwrócili się do mnie mieszkańcy, którzy od lat bezskutecznie domagają się od władz pomocy. Zbliża się lato, a wtedy najdotkliwiej odczuwają skutki mieszkania w pobliżu miejsca składowania odpadów. W dodatku wciąż nie wiadomo jak bardzo są one toksyczne – mówi posłanka Matysiak.

W wysłanym 16 czerwca piśmie Paulina Matysiak domaga się odpowiedzi na trzy pytania: Kiedy Starostwo Powiatowe w Kutnie zamierza rozpocząć usuwanie zalegających na składowisku w Łaniętach odpadów? Jakie działania zamierzają podjąć władze powiatu, aby ocenić rodzaj składowanych odpadów i stopień zagrożenia ekologicznego jakie powodują? Jak i kiedy Starostwo Powiatowe w Kutnie zamierza pozyskać środki na zutylizowanie odpadów?

- Mieszkańcy obawiają się, że zalegające na terenie wysypiska odpady w końcu się zapalą, jak to miało miejsce w Zgierzu. Działania wójta w tej sprawie nie wyczerpują możliwości. Starostwo ma więcej możliwości i powinno zająć się sprawą. Od tego zależy zdrowie mieszkańców – mówi Matysiak.

Wysypisko w Łaniętach istnieje od 2014 roku. Wtedy starosta Mirosława Gal-Grabowska wydała firmie Profit Duo Sp. z o.o. w Łodzi zezwolenie na gromadzenie odpadów. Obecnie zezwolenie na składowanie śmieci zostało cofnięte, ale odpady wciąż zagrażają mieszkańcom Łanięt.

od 12 lat
Wideo

Targi Pełnia Zdrowia Katowice / Dziennik Zachodni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki