Ekstraklasa: Widzew - Wisła 1:1 (ZDJĘCIA)

Widzew - Wisła 1:1
Widzew - Wisła 1:1 Krzysztof Szymczak
Za nami inauguracja ekstraklasy w Łodzi. Widzew mierzył się z mistrzem Polski Wisłą Kraków. W piątek ŁKS przegrał z Lechem 0:5. W sobotę Widzew zremisował z Wisłą 1:1.

Wyjściowe składy:
Widzew: Mielcarz - Broź, Madera, Bieniuk, Dudu - Budka, Pinheiro, Panka, Ostrowski - Dzalamidze, Grzelczak.Trener: Radosław Mroczkowski.
Wisła: Jovanić - Chavez, Melikson, Bunoza, Nunez Paljić, Kirm, Genkov, Wilk, Lamey - Iliev. Trener: Robert Maaskant.

Pierwszy gwizdek sędziego.

W 4 minucie gola mógł zdobyć Piotr Grzelczak, lecz nie wykorzystał dogodnej okazji.

Mecz prowadzony jest w szybkim tempie, brakuje jednak sytuacji podbramkowych.

Widzew jest równorzędnym rywalem dla mistrza Polski.

Panka nieczysto uderzył z 15 metrów

25 minuta. Genkow po podaniu Kirma był w idealnej sytuacji, ale na szczęście dla łodzian nie wykorzystał okazji.

27 minuta. Mielcarz wygrywa pojedynek sam na sam z Genkowem.

Koniec pierwszej połowy. Jest 0:0.

Gramy już drugą połowę. Trzymamy kciuki za Widzew.

Równy mecz, żadna ze stron nie ryzykuje. Mecz zakończy się chyba bezbramkowym remisem.

57 minuta. Łukasz Broź trafił w poprzeczkę. Szczęście było blisko.

Zmiany w obu drużynach. Oziębała za Dzalamidze, a Garguła za Meliksona.

Wycofujemy się z typowania. 0:5 na pewno będzie.

Typujemy bezbramkowy remis.

20 minut do końca. Za Genkova wchodzi Bilton.

76 minuta. GOL DLA WIDZEWA. Po podaniu Dudu strzela Oziębała, Jovanic broni, ale wobec dobitki jest bezradny. GOL, GOL.

77 minuta za Maderę wchodzi Mroziński

5 minut do końca - Za Wilka wchodzi Boguski.

3 minuty do końca - Riiski za Ostrowskiego.

W 2 minucie przedłużonego czasu gry Bilton pokonał Mielcarza. Ależ nieszczęście - to Widzew powinien wygrać, a jest tylko remis.

Koniec meczu. Widzew - Wisła 1:1.