EkstraLIGA kobiet. UKS SMS Łódź - Czwórka Radom 3:0. Udana premiera podopiecznych Marka Chojnackiego [FOTO]

Pierwszy mecz rundy wiosennej ekstraligi piłki nożnej kobiet w Łodzi był udany dla piłkarek UKS SMS.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego strzeliły trzy gole i wygrały z Czwórką Radom 3:0. Na premierowy mecz doskonale przygotowana została sztuczna płyta boiska przy ul. Milionowej. Na boisku nie było grama śniegu. Gratulacje dla prezesa UKS SMS Janusza Matusiaka.

To drugie zwycięstwo naszej drużyny w drugim meczu ligowym w tym roku. Przed tygodniem łodzianki wygrały w Górznie 2:0. W pierwszej połowie SMS miał jedną bramkową sytuację, Daria Kurzawa minimalnie chybiła. W drugiej połowie łodzianki podkręciły tempo. Dobrą zmianę dała debiutująca w SMS Japonka Yurina Enjo. Pierwszy gol padł po precyzyjnym podaniu Kasandry Parczewskiej i lobie Anastasiyi Kharlanavej. Białorusinka asystowała przy drugiej bramce, a Japonka przy trzeciej. Oba strzeliła Nikola Karczewska.

W sobotę o godz. 12 SMS wystąpi w Koninie przeciwko Medykowi.

Selekcjoner Miłosz Stępiński powołał do kadry Martynę Wiankowską na mecze eliminacji mistrzostw świata z Albanią i Szkocją.

UKS SMS Łódź - Czwórka Radom 3:0

Gole: 1:0 Anastasiya Kharlanava (61, asysta Kasandra Parczewska), 2:0 Nikola Karczewska (71, asysta Kharlanava), 3:0 Nikola Karczewska (83, asysta Yurina Enjo)
UKS SMS: Paturaj - Kurzawa, Zdunek, Konat (75, Wesołowska), Molenda; Kołodziejek (46, Enjo), Walak, Parczewska, Kharlanava, Wiankowska; Karczewska. Trener Marek Chojnacki.
Inne mecze: Olimpia Szczecin - Unifreeze Górzno 1:1, Górnik Łęczna - Czarni Sosnowiec odwołany, AZS Wrocław - AZS Biała Podlaska odwołany, Mitech Żywiec - AZS UJ Kraków 1:0, AZS Wałbrzych - Medyk Konin odwołany.