Nasza Loteria

Elanda wchodzi na nowe rynki

Redakcja
Magdalena Patura, prezes firmy Elanda Pharma: - Jednym z celów firmy na rok 2019 jest produkcja kontraktowa. Mamy świetną ofertę.
Magdalena Patura, prezes firmy Elanda Pharma: - Jednym z celów firmy na rok 2019 jest produkcja kontraktowa. Mamy świetną ofertę. Dariusz Dzik
Rozmowa z Magdaleną Paturą, prezes zarządu firmy Elanda Pharma Sp. z o.o.

Nowy rok, nowe wyzwania i nowe ścieżki rozwoju. Elanda Pharma w 2019 roku zacznie produkcję odżywczych koktajli białkowych, a tym samym wejdzie na rynek produktów zdrowotnych. Co to oznacza dla firmy znanej do tej pory głównie z wytwarzania produktów leczniczych OTC wydawanych bez recepty, suplementów diety oraz herbat spożywczych?

Produkcja białkowych koktajli odżywczych to na pewno ogromne wyzwanie, bo nasz produkt jest bardzo ambitną propozycją dla rynku. Prace nad rozwojem naszego koktajlu trwały cały ubiegły rok pod okiem Justyny Koziary, bardzo dobrego technologa, która na swoim koncie ma opracowanie receptur wielu innych innowacyjnych produktów. Nad przygotowaniem naszego nowego produktu i ona, i inni pracownicy, spędzili wiele godzin pracy. Jeszcze więcej czasu zajęło przeprowadzenie prób technologicznych. Wszystko po to, aby nasz koktajl był produktem o najwyższej jakości z zachowaniem jak najlepszych walorów smakowych.

Skąd pomysł na taki produkt i wejście w ten sektor rynku?

Pomysł na wytworzenie i wprowadzenie na rynek białkowego koktajlu odżywczego pojawił się wraz z zakupem firmy Elanda przez nowego partnera. Na początku ubiegłego, 2018 roku, mieliśmy już gotową koncepcję naszego nowego pomysłu. Potrzebę opracowania technologii koktajlu potwierdziło wiele badań rynku, które prowadziliśmy wcześniej przygotowując się do rozwoju firmy w nowym kierunku. Zależy nam, aby nasz nowy produkt spotkał się z szerokim i pozytywnym odbiorem. Opracowując nasz koktajl, myśleliśmy o naszych potencjalnych klientach i ważne było dla nas, żeby mogły po niego sięgnąć osoby w różnym wieku i z różnymi problemami zdrowotnymi, a także z różnymi potrzebami.

Czy to początek produkcji preparatów odżywczych np. pomagających w rekonwalescencji pacjentów?

Bardzo chcielibyśmy, aby nasz produkt trafiał do takich odbiorców, bo zresztą był opracowywany z myślą o tej grupie klientów. Ze względu na swoją funkcjonalność oraz łatwość konsumpcji, koktajl Elandy jest jak najbardziej odpowiedni dla pacjentów w rekonwalescencji. W szczególności kierujemy go do pacjentów onkologicznych stosujących chemioterapię, radioterapię, w okresie okołooperacyjnym. Nasz preparat będzie przeznaczony także dla osób po udarach, z odleżynami lub trudno gojącymi się ranami. Kolejną grupą, o której myślimy i do której kierujemy nasą nową ofertę, są dzieci powyżej trzeciego roku życia, które mają problemy ze spożywaniem normalnych posiłków i z dostarczeniem odpowiedniej ilości składników odżywczych i energii z pożywienia. A zwłaszcza dzieci w okresie choroby i rekonwalescencji.

Czym koktajl odżywczy produkowany przez firmę Elanda Pharma będzie różnił się od dostępnych na rynku?

Celem prowadzonych przez nas badań było opracowanie technologii produkcji naturalnego koktajlu odżywczego z dodatkiem naturalnych substancji, charakteryzujących się wysoką zawartością składników o cechach antyoksydacyjnych i prozdrowotnych. Jednocześnie zależało nam, żeby nasz koktajl był wytwarzany bez dodatku środków konserwujących oraz procesu pasteryzacji i sterylizacji. Koktajl odżywczy firmy Elanda będzie się różnił od konkurencyjnych przede wszystkim sposobem produkcji, terminem przydatności do spożycia oraz najważniejsze - składem. Cały proces produkcji koktajlu będzie odbywał się w niskich temperaturach, co pozwoli zachować niezmienioną strukturę białek i tym samym ich lepszą przyswajalność. W składzie koktajlu znajdziemy także naturalne dodatki takie, jak ekstrakt z aceroli, czyli naturalną witaminę C, miód naturalny czy prebiotyk inulinę, co wyróżnia nas na tle konkurencji. W związku z tym, niska temperatura w trakcie produkcji pozwoli zachować wszystkie dobroczynne właściwości naturalnych dodatków, witamin i minerałów oraz najwyższą jakość białka. Należy podkreślić również fakt, że w składzie nie znajdziemy syntetycznych barwników i aromatów, środków konserwujących czy polepszaczy smaku.

Elanda Pharma zapowiada współpracę w zakresie wytwarzania kontraktowego. Jakich partnerów szukacie?

Jednym z celów firmy Elanda Pharma w roku 2019 jest produkcja kontraktowa. Jesteśmy otwarci na współpracę z firmami spożywczymi, kosmetycznymi, wytwarzającymi produkty medyczne oraz suplementy diety i produkty lecznicze. Elanda ma potencjał w wytwarzaniu wysokiej jakości produktów. Jest zakładem farmaceutycznym i działa w standardach GMP. Dla naszych przyszłych partnerów wychodzimy z szerokimi możliwościami. Chcemy przygotowywać i rozlewać różnego rodzaju płyny. Na sprzęcie produkcyjnym nowoczesnym i wysokiej klasy. Obecnie rozpoczęliśmy wytwarzanie kontraktowe w sektorze ginekologii i chirurgii, ale nasza oferta jest skierowana do różnych branż. Atutem Elandy Pharmy jest jej dotychczasowe doświadczenie w produkcji produktów leczniczych, suplementów diety i ziołowych herbat spożywczych. Wśród naszych usług jest produkcja form sypkich, saszetek, saszetek z zawieszkami i saszetek z zawieszkami w kopertach. Jesteśmy również gotowi do wytwarzania próbek marketingowych produktów sypkich oraz zestawów prezentowych. Co również jest istotne, realizujemy też zamówienia w zakresie produkcji dowolnej mieszanki. Wachlarz naszych możliwości jest naprawdę wysoki i sprawdzony, oraz doceniony branżowymi tytułami. Nowym partnerom oferujemy pełen zakres obsługi kontraktowej w obszarach: walidacji procesów wytwórczych, optymalizacji procesów produkcyjnych, wytwarzania produktów w formie suchej w saszetkach, pakowania, przepakowywania, konfekcjonowania i etykietowania. Zapewniamy również badanie stabilności produktów, transfer technologii oraz wszelkie działania w zakresie badania i kontroli jakości produktów.

W ubiegłym roku świętowaliście Państwo 25-lecie przedsiębiorstwa. Jak bardzo zmieniła się Elanda?

Tak, Elanda Pharma w ubiegłym roku miała swój jubileusz. Był to moment podsumowań, jak również tworzenia planów na przyszłość. Dzisiaj Elanda Pharma skupia się najbardziej na produkcji preparatów leczniczych, suplementów diety i herbat spożywczych oraz pozyskiwaniu nowych klientów kontraktowych. W tym momencie mamy już podpisane pierwsze umowy kontraktowe. Chcemy świadczyć dla swoich klientów pełną obsługę tj. od zakupu surowców aż do wyprodukowania produktów leczniczych. Szczegółowe informacje na temat naszej oferty i możliwości, można znaleźć stronie internetowej oraz na naszym profilu facebook.

25 lat za Wami, a jakie macie plany na najbliższe lata?

Wyzwania, jakie sobie stawiamy na najbliższe trzy lata to rozpoczęcie produkcji koktajlu odżywczego. Chcemy również realizować produkcję wszelakich płynów na nowoczesnym sprzęcie produkcyjnym, a także rozwijać się w produkcji kontraktowej w sektorze ginekologii, chirurgii, okulistyce itd. Oczywiście nadal będziemy wytwarzać produkty lecznicze, za które nasi klienci tak cenią Elandę.

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki