Elbudplast mistrzem 47. edycji CNBA! Po czterech latach od ostatniego mistrzostwa Elbudplast wraca na tron

Elbudplast mistrzem 47. edycji CNBA! Po czterech latach od ostatniego mistrzostwa, Elbudplast wraca na tron. W Wielkim Finale Superligi pokonali Z Kimś 63:48. MVP spotkania został wybrany Rafał Niewinny ze zwycięskiej drużyny - informuje Michał Pietrakiewicz, główny organizator ligi CNBA.

Ostatni dzień 47. edycji CNBA zapowiadał się niezwykle ciekawie. W ostatnim, dwieście siedemdziesiątym ósmym meczu, zmierzyły się dwa najlepsze zespoły Superligi. Aktualni wicemistrzowie (Z Kimś) pół roku wcześniej byli o jedną akcję od pokonania Komarów, w których występował Marcin Gortat. Z drugiej strony Elastoplast, który gra w lidze od lat 90-tych, i niemal od początku zawsze bije się o najwyższe cele.

Pierwsza kwarta to wymiana cios za cios. Zawodnicy „badali się” wzajemnie, sprawdzali, na co pozwolą sędziowie. Nowa hala, inne kosze niż w hali Społem oraz stres związany z występem w finale na pewno nie ułatwiał zawodnikom gry. Pierwsza kwarta zakończona jednym punktem przewagi Elbudplastu. Druga kwarta to powolne zyskiwanie przewagi podopiecznych Macieja Marcjanka. Ostatnie akcje drugiej kwarty pozwoliły wyjść na prowadzenie 32:21.

W przerwie meczu finałowego oglądaliśmy w akcji finalistów Konkursu Rzutowego. Jak zawsze główną wygraną była prawdziwa sztabka złota, ufundowana przez Komisarza Ligi. W tej rywalizacji najlepszymi byli Tomasz Jaszczak oraz Krzysztof Harlak, grający w Cyklinersach. Pierwszy z nich śrubuje rekord w tej konkurencji – jest to jego czwarta wygrana. Drugie miejsce zajęli Igor Grodzki i Jakub Łącki, którzy otrzymali książki od labotiga.pl

Po tych emocjach na parkiet wrócili finaliści. Minuta po minucie Elbudplast zbliżał się do końcowego sukcesu. Przed ostatnią odsłoną meczu na tablicy widniał wynik 50:32 i wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Wtedy Z Kimś złapali drugi oddech i po kilku efektownych akcjach Tomasza Sińczaka i Igora Grodzkiego wrócili do gry. W Elbudplaście kapitan zespołu – Maciej Marcjanek – musiał opuścić boisko z powodu przewinień. Tym bardziej było to istotne, ponieważ Elbudplast zagrał tylko szóstką graczy. Na domiar złego Łukasz Korpecki miał już 4 przewinienia i musiał ograniczać się w obronie. Na cztery minuty przed końcem meczu Igor Grodzki zmniejszył straty do 9 punktów. Andrzej Kruszyński w kolejnej akcji stracił piłkę i mecz nabrał rumieńców. Po drugiej stronie parkietu Z Kimś stracili piłkę i faulowali Łukasz Korpeckiego w akcji rzutowej. Dwa rzuty wolne były niecelne, ale jedną ze swoich siedmiu zbiórek w ataku zanotował Rafał Niewinny, który trafił spod kosza. Decydujące punkty w kontrataku gwarantujące zwycięstwo zdobył doświadczony Adam Sadło. Tym samym Elbudplast po raz czwarty w historii został mistrzem CNBA!

MVP spotkania został wybrany Rafał Niewinny, który rozegrał jako jedyny w drużynie mistrzów pełne czterdzieści minut, notując na swoim koncie 18 punktów, 20 zbiórek i 1 przechwyt. Wśród wicemistrzów najskuteczniejszy był Mykyta Yalovenko, autor 17 punktów.

Po finale odbyła się Ceremonia Wręczenia Nagród. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy zaprojektowane przez Zet Kreskę oraz pięknie wydane zestawy kosmetyków od Movigo. Mistrzowie Superligi otrzymali medale oraz mistrzowskie srebrne sygnety. Po tej Ceremonii uczestnicy rozgrywek spotkali się w klubie muzycznym Lor dis, gdzie wspólnie spędzili czas na rozmowach oraz tańcach.

47. edycja CNBA została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Cotygodniowe nagrody zapewniło kino Helios Sukcesja w Łodzi oraz księgarnia internetowa Labotiga.pl. Ligę wspiera również agencja reklamowa Studio W z Uniejowa. Projektem oraz realizacją części nagród zajęła się niezawodna Zet Kreska.

Organizator: stowarzyszenie CNBA

Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, agencja reklamowa Zet-Kreska, Labotiga.pl, Kino Helios w Łodzi, agencja reklamowa Studio W

Partner techniczny: Spalding.