Eliminacje mistrzostw Europy: Polska - Gibraltar 8:1 [ZDJĘCIA]

Jarosław Kosmatka
Polska - Gibraltar
Polska - Gibraltar Bartek Syta / Polska Press
W poniedziałek wieczorem (7 września) podopieczni trenera Adama Nawałki rozgrywają kolejny pojedynek w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Na Stadionie Narodowym po pierwszej połowie prowadzą 4:0 z Gibraltarem.

Zobacz koniecznie: Kibice na meczu Polska - Gibraltar [ZDJĘCIA]

1' - Gwizdek litewskiego arbitra Gediminasa Mażeiki. Zaczęli Polacy.

4' - Arkadiusz Milik dostaję piękne podanie od Roberta Lewandowskiego i strzela z kilkunastu metrów obok prawego słupka bramki Jordana Pereza.

5' - Prosta strata Jakuba Błaszczykowskiego i kontra Gibraltaru. Chwilę później Polacy odzyskują piłkę w środkowej strefie boiska.

11' - GOOOOOOL! - 1:0 dla Polski
Kamil Grosicki z pięciu metrów strzela bramkę na 1:0 po pięknym dośrodkowaniu Roberta Lewandowskiego z linii końcowej boiska.

12' - Polska miała ogromną okazję podwyższyć wynik spotkania. Bramkarz Gibraltaru z problemami wybija piłkę poza pole karne.

15' - GOOOOOOL! I mamy 2:0
Kamil Grosicki[b] popisuje się technicznym strzałem i delikatnie przerzuca piłkę na wychodzącym na przedpole bramkarzem [b]Jordanem Perezem

16' - Rajd Kamila Grosickiego lewym skrzydłem. Niestety piłka opuszcza boisko.

18' - GOOOOOOL! 3:0 dla Polski.
Polacy w ataku pozycyjnym. Piłkę na 20 metrze z prawej strony dostaje Robert Lewandowski. Strzela technicznie w kierunku "długiego" rogu bramki Gibraltaru i mamy 3:0.

21' - Robert Lewandowski wychodzi do prostopadłego podania. Strzela w sytuacji jeden na jeden, ale bramkarz wybija na rzut rożny.

23' - Paweł Olkowski biegnie prawą stroną boiska. Prowadzi piłkę aż pod linię końcową i wycofuje na narożnik pola karnego. Strzela Arkadiusz Milik ale bardzo niecelnie.

27' - Jake Gosling próbował zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego podaniem wzdłuż linii końcowej. Piłkę przechwycili obrońcy

28' - Kamil Grosicki dośrodkowuje z prawej strony. Piłka trafia w nogi obrońców i wychodzi na aut bramkowy.

29' - GOOOOOOL! 4:0. Po raz drugi w tym meczu piłkę w siatce umieszcza Robert Lewandowski
Akcja rozpoczęła się na ok. 35 metrze od bramki Gibraltaru. Robert Lewandowski zgrał piłkę na prawo do przodu do Arkadiusza Milika. Ten strzela z narożnika pola karnego. Bramkarz broni, ale wybija piłkę przed siebie. Arkadiusz Milik zagrywa piłkę wzdłuż bramki na wysokości linii 5. metra. Do podania dochodzi Robert Lewandowski, który nie ma najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w bramce.

31' - Nieudana centra Pawła Olkowskiego.

33' - Polacy w ataku pozycyjnym. Robert Lewandowski z koła środkowego grywa na lewe skrzydło. Tam Arkadiusz Milikpróbuje dośrodkowywać. Piłkę wybijają na aut obrońcy Gibraltaru. Akcję trzeba budować od początku

34' - Paweł Olkowski na spalonym po podaniu z głębi pola.

36' - Arkadiusz Milik próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z ponad 25 metrów. Jordan Perez pewnie chwyta piłkę.

37' - Powinno być 5:0. Wzdłuż bramki zagrywał Kamil Grosicki. Interweniował bramkarz tak nieszczęśliwie, że piłka metr od linii bramkowej trafiła w nogi Arkadiusza Milika i.... wyszła na aut bramkwoy.

40' - Jakub Błaszczykowski strzela z 10 metrów. Broni bramkarza , a Joseph Chipolina bez zastanowienia wybija na rzut rożny.

43' - Zawodnicy gości są wyraźnie zrezygnowani. Nawet nie próbują budować akcji. Wybijają piłkę jak najdalej od własnej bramki.

44' - Kolejny atak pozycyjny Polaków. Zakończony długim przerzutem na prawe skrzydło do Pawła Olkowskiego. Piłka jednak opuszcza boisko.

45' - Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

Druga część spotkania

46' - Rozpoczyna Gibraltar. Polcy przejmują pikę. W sytuacji sam na sam Robert Lewandowski strzela po krótkim słupku w nogi bramkarza. Mamy rzut rożny.

47' - Po krótko wykonanym rzucie rożnym z narożnika pola karnego strzela Kamil Grosicki. Piłka o kilkadziesiąt centymetrów mija bramkę.

48' - Zablokowany strzał Jakuba Błaszczykowskiego

48' - Liam Walker strzela niecelnie z 25 metrów na bramkę Łukasza Fabiańskiego

50' - Maciej Rybus dośrodkowuje z lewej strony. Piłka wędruje na aut

51' - Jedna z nielicznych akcji Gibraltaru. Piłka w rękach Łukasza Fabiańskiego

52' - Dośrodkowanie z lewej strony wykonuje Anthony Bardon. Piłka trafia Macieja Rybusa w głowę i wychodzi na rzut rożny dla Gibraltaru. pierwszy rzut rożny dla gości w tym spotkaniu.

53' - Jakub Błaszczykowski przerzuca na lewym skrzydle piłkę do Roberta Lewandowskiego. Ten piętą zagrywa do Kamila Grosickiego. Kamil dośrodkowuje, ale obrońcy wybijają piłkę.

54' - Anthony Bardon groźnie strzela z ponad dwudziestu metrów. Łukasz Fabiański wypuszcza piłkę z rąk, ale po chwili spokojnie rozpoczyna kolejną akcję polskiej drużyny.

58' - GOOOOOOL! Arkadiusz Milik strzela na 5:0
Grzegorz Krychowiak przebiegł z piłką środkiem boiska kilkadziesiąt metrów. Zagrał prostopadła piłkę do wychodzącego Arkadiusza Milika. Ten strzałem po ziemi pozbawia złudzeń bramkarza gości.

58' - Robert Lewandowski faulowany w polu karnym. Przed szansą staje Jakub Błaszczykowski

59' - GOOOOOOL! Jakub Błaszczykowski pewnie wykorzystuje "jedenastkę" strzałem po ziemi.

61' - Krzysztof Mączyński pociągnął lewą stroną i dośrodkował . Kolejny aut dla Polaków.

62' - Zmiana w reprezentacji Polski. Schodzi Jakub Błaszczykowski. Wchodzi Bartosz Kapustka

64' - Bartosz Kapustka pierwszy raz dotknął piłki w tym meczu. Podawał niestety niecelniedo Kamila Grosickieo.

65'- Robert Lewandowski schodzi z boiska przy owacjach publiczności. W jego miejsce Piotr Zieliński

67' - Na trybunach "Polacy gramy do końca", a piłkarze spokojnie wymieniają całą masę podań w środkowej strefie boiska.

68' - Faul z prawej strony nna wysokości 20 metra. Faulowany Maciej Rybus sam będzie wykonywał rzut wolny

68' - Zmiana w drużynie Gibraltaru. Schodzi John Paul Duarte. Wchodzi James Bosio.

69' - Joseph Chipolina strzela po krótkim słupku. Łukasz Fabiański z trudem wybija piłkę na bok.

71' - Kamil Grosicki w sytuacji sam na sam strzela w bramkarza. Piłka po kolejnym rykoszecie trafia z powrotem do Grosickiego. Ten strzela ponownie, ale piłkę zmierzającą do bramki wybija Erin Barnett. Kibice skandują "Polacy, nic się nie stało!".

72' - GOOOOOOL! Piękna bramka Arkadiusza Milika i mamy 7:0.
Z prawej strony dośrodkowuje Kamil Grosicki. Piłkę na 5. metrze trąca Arkadiusz Milik i mamy 7. bramkę.

73' - GOOOOOOL! Bartosz Kapustka w swoim debiucie strzela na 8:0
Kopia akcji sprzed minuty. Dośrodkowuje Kamil Grosicki. Piłka leci wzdłuż bramki, dopada do niej Bartosz Kapustka,

75' - Szansę mieli goście. Z lewej strony srzed linii końcowej zagrywał na jedenasty metr Jake Gosling. Strzelał Joseph Chipolina, ale Łukasz Fabiański instynktownie wybija piłkę na rzut rożny.

76' - Po rzucie rożnym na piątym metrze przed bramką Polaków znalazł się Lee Casciaro. Na szczęście nie sięgnął centrowanej do niego piłki.

77' - Na trybunach gromkie "Jeszcze jeden!"

78'- Sam na sam z Łukaszem Fabiańskim wyszedł Lee Casciaro. Bramkarz Polaków łapie piłkę.

79' - Jeremy Lopez za Lee Casciaro.

82' - "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu kibiców, a na boisku rzut rożny dla Polaków. Wybija James Bosio i kolejny korner.

84' - Arkadiusz Milik wchodzi z piłką w pole karne. Wypuszcza futbolówkę za daleko i jeden z obrońców ją wybija przed siebie. Próbuje jeszcze strzelać Kamil Grosicki, ale nieskutecznie.

85' - Kontra Gibraltaru kończy się niecelnym podaniem na pole karne.

86' - Polacy po raz kolejny ustawili atak pozycyjny. Przerzut na lewą stronę. Tam Arkadiusz Milik rozgrywa na skrzydło i piłka ląduje w rękach bramkarza.

87' - Zmiana u Polaków. Schodzi Paweł Olkowski. Wchodzi w jego miejsce Sebastian Mila.

87' - Honorowa bramka dla Giblartaru.
Jake Gosling zbiera brawa od polskiej publiczności za indywidualną akcję. Wszedł między obrońców w pole karne i strzałem po ziemi pokonał Łukasza Fabiańskiego.

89' - Nieudane dośrodkowanie Kamila Grosickiego

90' - Sędzia dolicza dwie minuty.

Koniec spotkania. Wygrywamy z Gibraltarem 8:1