Energia ze słońca i niższe rachunki za prąd

Materiał informacyjny SOLARMATIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Udostępnij:

Rachunki za prąd zajmują coraz poważniejszą pozycję w domowych budżetach. Wiąże się to nie tylko z podwyżkami cen energii, ale także z tym, że w naszych domach znajduje się coraz więcej urządzeń elektrycznych. Alternatywą jest instalacja fotowoltaiczna, która pozwala ograniczyć zużycie prądu z zakładu energetycznego, a w konsekwencji obniżyć wysokość rachunków.

Instalacje tego typu są montowane zarówno w domach, gospodarstwach rolnych jak i w przedsiębiorstwach. Na rynku nie brakuje firm - jak łódzki Solarmatik - które oferują kompleksową ofertę, od projektu po serwis.

- Uczestniczymy w całym procesie tworzenia instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla klientów prywatnych, firm jak i gospodarstw rolnych - mówi Tadeusz Kempko, prezes firmy Solarmatik z Łodzi. - Doradzamy, jak osiągnąć najlepsze efekty, od określenia zapotrzebowania na energię, wybór odpowiedniego miejsca do montażu przez wykonanie profesjonalnego projektu po montaż instalacji. Na tym nasza rola się nie kończy, dokonujemy technicznego odbioru instalacji, załatwiamy formalności związane z podłączeniem do sieci elektrycznej, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Monterzy związani z firmą Solarmatik wykonali ponad 200 takich instalacji. Każda poprzedzona jest doradztwem.

- Dokonujemy obliczeń, z których wynika, kiedy montaż instalacji jest ekonomicznie uzasadniony - dodaje Tadeusz Kempko. - Podpowiadamy również, jak użytkować instalację, by osiągnąć maksymalny zysk. Jest to możliwe także dzięki optymalnemu wykorzystaniu produkowanej energii elektrycznej.
Przed montażem pracownicy sprawdzają także, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do jego wykonania.

Oferta firmy jest zróżnicowana. Można tu zamówić zarówno małą instalację o mocy 3 kilowatów jak i dużą, której moc przewyższa 50 kilowatów. Montaż możliwy jest zarówno na dachu budynku jak i na ziemi. Panele są montowane pod optymalnym kątem względem padania promieni słonecznych, z wykorzystaniem odpowiednio dobranych konstrukcji mocujących.

Nie jest to jedyna możliwość, moduły fotowoltaiczne mogą być też montowane na ziemi, w najmocniej nasłonecznionym miejscu. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy nie jest możliwe umocowanie ich na dachu. Przy takim rozwiązaniu wykorzystywana jest specjalna konstrukcja osadzona w ziemi. Dodatkowa zaleta tego rozwiązania jest taka, że można swobodnie operować wielkością mocy i uniknąć zacienienia instalacji.

To jeszcze nie wszystkie opcje związane z umiejscowieniem paneli. Zdarza się również, że instalacja jest montowana na elewacji budynku, najlepiej od strony południowej. Elewacja zostaje pokryta panelami, które tworzą ciekawą kompozycję, szczególnie przy odpowiednio dobranej kolorystyce elewacji.

Kolejną zaletą korzystania z usług tej firmy jest kontrola produkcji i zużycia energii w danej chwili i w danym okresie - dzięki montażowi odpowiednich urządzeń pomiarowych. Na uwagę zasługuje profesjonalizm przedsiębiorstwa na wszystkich etapach prac.

Instalacje tej firmy powstają z najlepszej jakości paneli, falowników, a także osprzętu, które dostarczają najlepsze firmy z branży.

- Fotowoltaika gwarantuje szybki zwrot inwestycji, który jest możliwy nawet w ciągu kilku lat - zaznacza Tadeusz Kempko. - W zależności od zużycia prądu, wielkości instalacji i warunków eksploatacji, inwestycja może zwrócić się w ciągu 5-7 lat. Na dodatek klienci mogą liczyć na dofinansowanie i preferencje, np. związane z ulgą termomodernizacyjną. Nie bez znaczenia jest to, że latem produkowane są nadwyżki energii, które można następnie odzyskać w okresach roku o mniejszym nasłonecznieniu.

Na uwagę zasługuje także fakt, że jest to inwestycja na lata. Eksperci podkreślają, że dobrze wykonane instalacje fotowoltaiczne będą służyć bardzo długo. Ich wielką zaletą jest to, że są bezobsługowe i bezpieczne, a Solarmatik stosuje najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń oraz uziemień.

Fotowoltaika jest sposobem na zapobieganie degradacji środowiska naturalnego i efektowi cieplarnianemu. W ostatnich latach powstają bardzo duże instalacje zwane farmami słonecznymi, ale przede wszystkim pojawiła się ogromna liczba mikroinstalacji zakładanych na dachach domów i na terenie przydomowych ogródków. Sprzyja im wsparcie programów dofinansowania takich jak „ Ulga Termomodernizacyjna” czy „ Mój prąd” Przedstawiciele Solarmatik doradzają, jak z tych programów skorzystać.

Czytaj więcej na http://solarmatik.pl/

Telefon: 601 364 586

Dodaj ogłoszenie