Ennio Morricone - "Koneser" [RECENZJA PŁYTY]

  Ennio Morricone - "Koneser" [RECENZJA PŁYTY]

  DP

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Ennio Morricone - "Koneser" [RECENZJA PŁYTY]
  1/2
  przejdź do galerii
  Film "Koneser" w reż. Giuseppe Tornatore to znakomite, wielowarstwowe, klimatyczne kino. Jednym z jego najsilniejszych elementów jest niepospolita muzyka skomponowana Mistrza.

  KONESER

  ENNIO MORRICONE
  Warner Music

  Cudowna ścieżka dźwiękowa do obrazu "La migliore oferta" ("Koneser") powstała dzięki spotkaniu przyjaciół: laureata Oscara Giuseppe Tornatore (m.in. "Cinema Paradiso", "Czysta formalność", "Malena") i jednego z najwspanialszych autorów muzyki filmowej w historii, Ennio Morricone (m.in. "Misja", "Nietykalni", "Pewnego razu w Ameryce").

  Laureat Oscara, Grammy, Złotych Globów zmysłowo i nadzwyczaj trafnie zilustrował dźwiękami opowieść o Virgilu Oldmanie, mizantropicznym handlarzu antykami, w którego wciela się zdobywca Oscara za główną rolę męską w "Blasku", Geoffrey Rush. Virgil ma obsesję na punkcie swojej pracy i z tego powodu ciężko mu jest nawiązywać normalne relacje z ludźmi. Ale wszystko się zmieni, kiedy otrzyma zlecenie wyceny dzieła sztuki od pewnej młodej kobiety. I to dokładnie w dzień swoich 63. urodzin. W zdobyciu serca młodej kobiety pomoże Virgilowi jego przyjaciel Robert (Jim Sturgess).

  "Koneser" to dramat obyczajowy, w którym Tornatore pokazał w przekonujący sposób mnóstwo emocji, jakie targają osobami, które z jednej strony są przywiązane do rutyny codziennych działań, a z drugiej marzą o tym, żeby przeżyć w życiu coś wyjątkowego. Muzyka Ennia Morricone wspaniale koloruje filmowe sceny i dowodzi niezbicie, że włoski mistrz pomimo blisko 85 lat wciąż jest w wybornej formie.

  Co ważne, muzyka Morricone doskonale broni się również bez obrazu, sama tworząc w głowie słuchacza kolejne "filmy". Jest idealnie kojąca, prostymi, czystymi rozwiązaniami buduje nastrój, a jednocześnie budzi niekłamane emocje.

  Nowa ścieżka dźwiękowa Mistrza szybko zapada w pamięć (wspaniały temat skrzypcowy) i "przykleja" się do słuchacza na dłużej. Szkoda, że w dzisiejszym świecie brzmi jak wspomnienie lepszych czasów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo