Epokowe osiągnięcie

  Epokowe osiągnięcie

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Marcin Korolec, minister od śmieci, rozpoczyna naprawę nowego systemu śmieciowego. Dodajmy, wedle propagandy, superdoskonałego. Tymczasem z tym systemem jest tak jak z samochodem, który nie odpalił zaraz po wypchnięciu za fabryczną bramę.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Korolec rusza w Polskę, dziś do Torunia. W Łodzi też będzie. Może zobaczy, jak dziki segregują śmieci, co pokazywaliśmy w gazecie. Może spotka łodziankę z centrum, która o twórcach rewolucji śmieciowej napisała do mnie: "Te debile chyba nigdy nie były na osiedlach, gdzie stoją bloki w starej zabudowie. Chociaż płacę cztery razy drożej, śmieci się wysypują z pojemników. Smród. Od 1 lipca mieszkam w slumsach".

  Pewnie w swej naprawczej podróży minister zahaczy też o mniejsze mieściny, gdzie śmieci też śmierdzą, jak w całej Polsce. A miało być tak cudnie i ekologicznie! Jest brud, smród i bałagan.

  Niedawno rozmawiałem z szefem śmieciarzy ze średniego miasta.
  Kilka lat temu z innymi firmami śmieciarskimi zaproponował miastu wspólne sprawdzenie, którzy mieszkańcy nie mają umowy na wywóz śmieci. Wiadomo, że tacy podrzucali śmieci innym - spółdzielniom mieszkaniowym, wspólnotom lub wywalali, gdzie popadnie. O dziwo, władze olały propozycję, a bez ich udziału idei nie dało się zrealizować. Dzikie wysypiska nie zniknęły.

  Jak twierdzą prawdziwi fachowcy od śmieci, nie teoretycy z ministerstwa, stary system nie był zły, trzeba było go tylko dopilnować. Byłoby taniej i lepiej. No, ale nie byłoby reformy. Co rząd by wpisał na listę epokowych osiągnięć?

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Reformatorzy za wszelką cenę!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Wcześniej już chwaliłam się, że mieszkam w XII kondygnacyjnym mrówkowcu przy ul Julianowskiej w którym jest 420 lokali mieszkalnych. Oczywista budynek wyposażony jest w zsypy śmieciowe. W...rozwiń całość

  Wcześniej już chwaliłam się, że mieszkam w XII kondygnacyjnym mrówkowcu przy ul Julianowskiej w którym jest 420 lokali mieszkalnych. Oczywista budynek wyposażony jest w zsypy śmieciowe. W trakcie Walnego Zgromadzenia prezes Spółdzielni na każdej z 6 części obwieszczał członkom Spółdzielni, że aby umożliwić sortowanie „odpadów komunalnych” musimy na dzień dobry zainwestować 1,5 miliona złotych. Oczywista spółdzielcy zagłosowali za tym, że nie będziemy sortować „odpadów komunalnych”. Wszyscy jak jeden mąż będziemy wpłacać na konto Spółdzielni po 16,50 zł. od osoby. Pierwsza wpłata razem z opłatami czynszowymi – do 15 lipca br. Jest to tylko 300% podwyżka ceny za wywóz „odpadów komunalnych” w stosunku do czerwca 2013!!!
  Wywozem „odpadów komunalnych” z Bałut zajmuje się firma Eko Serwis z Kutna. W pierwszym tygodniu obowiązywania „rewolucji śmieciowej” firma wywiozła śmieci we wtorek o godz. 14 i w piątek o godz. 13, w ostatni wtorek o godz. 13. (Pojemniki na śmieci stoją na zewnątrz od samego rana, bo nie wiadomo o której przyjadą po ich odbiór)
  W harmonogramie Eko Serwisu dojrzałam wreszcie ul. Julianowską przewidzianą tylko na środę(!)

  Z tego miejsca pozdrawiam Pana Radosława Stępnia za to, że nie obowiązuje Jego pierwotna propozycja – 18 zł. za śmieci segregowanie i 36 zł. od osoby za śmieci niesegregowane. Byłaby to tylko 600% podwyżka ceny za wywóz śmieci! Takie możliwości dała naszym samorządowcom genialna Ustawa Śmieciowa autorstwa Ministra środowiska Marcina Korolca i Jego zastępców. Ciekawe ilu swoich zastępców (wiceministrów) ma Pan Marcin Korolec? W rządzie Premiera Donalda Tuska jest zatrudnionych 91(!) wiceministrów. Minister Korolec też chyba nie jest od macochy. Moim skromnym zdaniem objazd Rzeczypospolitej przez Pana Ministra zda się psu na budę. Kto usunie dzikie wysypiska śmieci i dopilnuje by nie powstawały następne? Obawiam się, że nikt. Czytam i oglądam zdjęcia, bardak jest coraz większy. Obecny Rząd, Sejm i Prezydent RP jawią mi się niczym król Midas, któremu wszystko do czego się dotknął zamieniało się w złoto!
  PS Ciekawam, czy Pan Minister Marcin Korolec (jako człowiek honoru) wpłacił fiskusowi sumę 5 000 zł. za wrzucenie do jedynego pojemnika żarówek energooszczędnych (zawierających rtęć!)? Na tym polega sortowanie „odpadów komunalnych” zgodnie z Ustawą? Późniejsze przeprosiny, bicie się w ministerialne piersi i obietnica poprawy całkowicie mnie nie interesują!

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo