Eric Clapton w Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

  Eric Clapton w Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Eric Clapton wystąpił w łódzkiej Atlas Arenie.
  1/32
  przejdź do galerii

  Eric Clapton wystąpił w łódzkiej Atlas Arenie. ©Grzegorz Gałasiński

  "Hello Old Friend" - tą piosenką rozpoczął piątkowy występ w łódzkiej Atlas Arenie Eric Clapton i taki właśnie był cały ten wieczór: spotkanie dobrych przyjaciół, którzy rozmawiają o tym, co się wydarzyło w ostatnich pięćdziesięciu latach, który to artystyczny jubileusz świętował muzyk. Podczas jednego z najlepszych koncertów, jakie odbyły się w łódzkiej hali.
  Brytyjczyk zaproponował program sięgający do różnych okresów jego twórczości, także z czasów formacji Cream i Derek And The Dominos. Po wstępie mistrz gitary zagrał "My Father's Eyes", by grzmotnąć klasyk drugiej z wymienionych grup: "Tell The Truth" i przejść do wyśmienitego "Gotta Get Over". Kolejnym utworom towarzyszyły popisy fantastycznej "orkiestry" Claptona (każdy muzyk wyśmienity w grze zespołowej, a jednocześnie wyrazisty indywidualista) oraz rzucające szczękami o ziemię solówki lidera.
  Soczyste brzmienie, rozbudowane aranżacje, wspaniałe wersje dobrze znanych utworów i kaskada wywołujących ciarki dźwięków ze świata bluesa i rocka - taki koncertów można słuchać w nieskończoność.

  Clapton "przykładał" słuchaczom gitarą elektryczną, ale przygotował też akustyczny set, podczas którego zabrzmiały m.in. legendarne "Layla" i "Wonderful Tonight". Z "prądem" wybrzmiały m.in. porywające wersje "Badge", "Come Rain Or Come Shine" (w pamiętnym wykonaniu Claptona z B.B. Kingiem), "Love In Vain", "Blues Power", "Crossroads", by główną część zakończyć "Cocaine" z repertuaru J.J Cale'a.

  Widownia wypełniająca Atlas Arenę do ostatniego miejsca zgotowała artyście gorącą owację i były bisy: creamowski "Sunshine Of Your Love" i cockerowski "High Time We Went". I już można było wracać do domu będąc naładowanym niepospolitą, pozytywną energią i wiarą w to, że najlepsza muzyka przetrwa każde, nawet głupie czasy...  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podobno

  ben (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 16

  podobno THE HOOTERS mają tego lata przylecieć wprost z filadelfii, czekam na: JOHNNY B.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eric

  Gocha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 16

  Koncert świetny,solówki wspaniałe jak zawsze,publicznośc super i zadziwiające że tak wielu młodych ludzi przyszlo na koncet,warto było...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ja

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 30

  Eric od paru lat nie wykonuje już tego utworu te emocje odeszły i nie chce żeby wracały.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo