Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Escape room na lotnisku. Nowy pokój zagadek w Łodzi. 100 minut na zatrzymanie przemytu narkotyków [CENY, ZDJĘCIA]

AGA
Escape room przy lotnisku w Łodzi. Nowy pokój zagadek
Escape room przy lotnisku w Łodzi. Nowy pokój zagadek materiały prasowe
Przy łódzkim lotnisku powstał escape room, czyli pokój zagadek. Gracze, których maksymalnie może być ośmioro, mają 100 minut na przejście trasy i udaremnienie przemytu narkotyków. Ile kosztuje taka zabawa?

Escape room przy lotnisku w Łodzi

Wpływy kartelu z Sinaloa obejmują już nie tylko Meksyk, ale sięgają o wiele dalej. Boss kartelu, El Chapo, jest nieuchwytny i wodzi władze Meksyku oraz ich sojuszników z USA za nos. Jednak następuje przełom, DEA dociera do informatora, współpracownika El Chapo i dowiaduje się o wielkim przerzucie przez granicę w okolicy lotniska San Diego, który ma nadzorować sam El Chapo. DEA formuje grupę agentów i rozpoczyna misję o kryptonimie „CARTEL”.

To scenariusz nowego escape roomu, który powstał obok łódzkiego lotniska. Nazwa LCJescape pochodzi od „LCJ” – czyli skrótu IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych) określającego Port Lotniczy w Łodzi.

- Pomysł na zorganizowanie escape roomu obok lotniska zrodził się z chęci wykorzystania terenu należącego do naszego Portu, a także z pasji Łukasza, jednego z naszych pracowników. Na tej przestrzeni od dawna nic się nie działo. Tym działaniem pokazujemy, że nie tylko lotnisko zaczyna tętnić życiem, ale również tereny do niego należące. Mało być sexy i zaczyna być - mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Escape room przy lotnisku znajduje się w strefie niestrzeżonej, więc nie trzeba przechodzić kontroli bezpieczeństwa, by się do niego dostać. Jednocześnie jest na tyle blisko lotniska, że widać i słychać samoloty podchodzące do lądowania.

Pokój zagadek w Łodzi w hangarze lotniczym

Escape room przygotował Łukasz Całka, specjalista ds. ochrony środowiska Portu Lotniczego w Łodzi. - Scenariusz „Cartel" w LCJesape to nie jest typowy pokój zagadek zamknięty w czterech ścianach, to 100 minut przygody w zmieniającej się scenerii. Znajomi chodzący do escape roomów, próbowali mnie wciągnąć w tego typu rozgrywkę, jednak po wizycie w kilku typowych pokojach, brakowało mi właśnie tego elementu przygody, wczucia się w scenariusz - mówi Łukasz Całka.

Gracze (od 2 do 8 osób) w ciągu 100 minut muszą przejść trasę i rozwiązać zagadki. Pierwsza część wiedzie przez rozległy teren sąsiadujący z lotniskiem przy ulicy Pilskiej, druga część gry odbywa się w hangarze lotniczym. Na grę można zapisać się także po zmroku.

Pokój zagadek w Łodzi. Jakie ceny?

Eescape room przy lotnisku będzie otwarty od 27 czerwca. Do pokoju zagadek mogą wejść osoby od 15 roku życia samodzielnie, młodsi tylko pod opieką dorosłych. LCJescape jest otwarty od środy do soboty. Zapisywać się można przez stronę www.lcjescape.pl. Wstęp kosztuje od 180 zł za grupę do 8 osób.

Zobacz też: Rozwój escape roomów w Polsce, to ewenement na skalę światową

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki