Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

E-szpital i e-przychodnia w Rydygierze. W miejskim szpitalu i przychodni Rydygiera w Łodzi wyleczą bez wychodzenia z domu

Redakcja
Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego
Powstanie portal pacjenta dla osób, które korzystają ze szpitala oraz przychodni należących do Miejskiego Centrum Medycznego im. Rydygiera w Łodzi. Lekarze będą mieli niemal natychmiast dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta leczonego w którejkolwiek placówce tego centrum.

Osoba lecząca się w „Rydygierze” będzie mogła m.in. pobrać swoje badania bez wychodzenia z domu.

– Już w tym kwartale rozpocznie się wdrażanie medycznych e-usług, które ułatwią funkcjonowanie pacjentom i diagnostykę lekarzom. To nie tylko dostęp do dokumentacji, e-zwolnienia, ale również możliwość prowadzenia internetowych, zdalnych konsultacji między lekarzami – mówi Adam Wieczorek, przewodniczący komisji ochrony zdrowia i opieki społecznej Rady Miejskiej w Łodzi.

MATURA USTNA Z JĘZYKA POLSKIEGO [PYTANIA, TEMATY]

Projekt przygotowany przez centrum medyczne Rydygiera został najwyżej oceniony pod względem formalnym i merytorycznym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, czyli dysponenta środków unijnych.

ZOBACZ TEŻ: Nawałnica i gradobicie w Zgierzu 3 maja 2018. Krajobraz jak po armagedonie. Zalane ulice Zgierza, woda w domach, zalany szpital. Liczenie strat [WIDEO]

- Placówki z całego województwa zgłosiły ponad 50 projektów. Liczymy na to, że e-usługa będzie pomocna nie tylko dla mieszkańców regionu łódzkiego, ale również dla tych, którzy pracują w szpitalu i poradniach – mówi Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.

Matematyka poziom podstawowy. Arkusze i odpowiedzi z zeszłego roku

Budowa portalu pacjenta będzie kosztowała ok. 2,1 mln zł. A 1,4 mln zł tej kwoty to unijna dotacja. Resztę pieniędzy dołoży miasto.

Z nowych e-usług będą mogli korzystać pacjenci i lekarze: szpitala przy ul. Sterlinga 13 oraz przychodni przy: ul. Próchnika 11, ul. Zachodniej 60, ul. Rewolucji 1905 r. 54 i ul. Piotrkowskiej 113.

MATURA 2018: harmonogram

Docelowo wszystkie miejskie placówki medyczne zostaną podłączone do miejskiego portalu internetowego medycznych e-usług. Oznacza to, że będą mogły wymieniać się dokumentacją pacjentów, a pacjent bez przenoszenia, kserowania dokumentów będzie korzystał z pomocy medycznej w dowolnym miejscu.

Miejskie Centrum Medyczne w drugiej połowie 2018 roku uruchomi usługi:

  • udostępnianie innej placówce medycznej wyników badań pacjenta i przyjęcie wyników badań np. laboratoryjnych robionych w innej poradni
  • telekonsultacje między lekarzami (z możliwością udostępnienia dokumentacji medycznej)
  • powiadomienie osoby upoważnionej pacjenta o końcu hospitalizacji osoby podopiecznej lub zmianie oddziału
  • pobieranie dokumentacji medycznej przez pacjenta
  • wyrażenie zgody w formie elektronicznej na dostęp do dokumentacji medycznej
  • e-wywiad lekarski
  • e-zwolnienia – wystawianie przez lekarza elektronicznego zwolnienia

Elektroniczne rozwiązania coraz częściej stosowane są w szpitalach, np. w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu pracuje tzw. elektroniczna pielęgniarka. Urządzenie ma usprawnić obsługę pacjentów.

Matura 2018: polski podstawowy - arkusze i odpowiedzi

Matura 2018: polski rozszerzony - arkusze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki